To chyba moja ulubiona gra – Wiedźmin

video-controller-336657_1280

O Wiedźminie zrobiło się dość głośno w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Nie tylko w Polsce – tytuł stał się również ceniony za granicą, stając się w pewnym sensie naszą prawdziwą dumą i czymś, co skutecznie promuje nasz kraj. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego. Polskie studio CD Projekt na podstawie legendarnych książek wyprodukowało równie wspaniałą grę komputerową, której udało się podbić serca miłośników gier w różnych krajach świata.

O zaletach gry „Wiedźmin” można napisać bardzo wiele. Zacznijmy od tego, że tytuł jest w świetny sposób utrzymany w nastroju książek – Sapkowski w swoich dziełach doskonale połączył fantastykę z tradycyjnym, słowiańskim folklorem. Twórcom gry sztuka ta udała się drugi raz. Fabuła nawiązuje oczywiście do historii przedstawionej w sadze o Wiedźminie, choć w gruncie rzeczy stanowi oddzielny byt. Z każdą kolejną częścią poprawia się również szata graficzna. Trzecia odsłona Wiedźmina zdobyła miano jednej z najpiękniejszych gier na świecie. Sama rozgrywka jest tu niezwykle dynamiczna. Doskonale zaprojektowany system walki sprawia, że w grze łączą się ze sobą elementy akcji oraz tradycyjnych cRPG.

Wszystkie wypisane wyżej cechy składają się na jak najbardziej zasłużony sukces gry „Wiedźmin”. Jest to doskonała pozycja nie tylko dla fanów książki, ale także dla każdego miłośnika dobrej, komputerowej rozrywki.