Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Najciekawsze pomysły na biznes na wsi | Relacja na Żywo
Najciekawsze pomysły na biznes na wsi
Biznes

Najciekawsze pomysły na biznes na wsi

Wieś od dawna nie jest już zacofana. Nie kojarzy się już z bezrobociem.. Pomysłów na biznes na wsi jest naprawdę wiele. Sprawdź te najciekawsze.

Nowoczesne automaty z mlekiem i jajkami

Mleko prosto od krowy albo jaja od kur z wolnego wybiegu mogą być prawdziwym rarytasem. Możemy je sprzedawać w klasyczny sposób lub w innowacyjnych automatach vendingowych. Pierwsze takie automaty pojawiły się już kilka lat temu w polskich miastach. Cieszą się dużą popularnością.

Agroturystyka

Wiele osób nie chce mieszkać w hotelach i wybiera agroturystykę. Przede wszystkim dlatego, że mogą poznać zwyczaje i tradycje mieszkańców, lokalną architekturę i ciekawą architekturę. Mogą znacznie lepiej poczuć klimat danego miejsca. Najważniejszą zaletą prowadzenia agroturystyki jest prostota. Właściciel posiadłości może też poznać wielu interesujących ludzi. Agroturystyka jest bardzo popularna w miastach turystycznych. W Bieszczadach prawie każde gospodarstwo oferuje pokoje dla turystów.

Najciekawsze pomysły na biznes na wsi

Rękodzielnictwo

Jeśli mamy zdolności manualne i zmysł artystyczny możemy pomyśleć o rękodzielnictwie. Ręcznie robione przedmioty cieszą się wielką popularnością, zwłaszcza wśród mieszkańców miast.

Domowe wypieki

Jeśli lubimy piec, możemy pomyśleć o założeniu małej cukierni. Domowe wypieki mogą być oparte o składniki z własnego ogródka. Jeśli mamy taką możliwość, możemy je wypiekać w klasycznych piecach, opalanych drewnem. Takie wypieki cieszą się dużą popularnością. Wyróżniają się wysoką jakością.

Najciekawsze pomysły na biznes na wsi

Stadnina koni

Jeśli lubimy konie, możemy pomyśleć o założeniu stadniny. Zaproponujmy też zorganizować atrakcyjne wycieczki konne po najbliższej okolicy. Załóżmy szkółkę jeździecką dla dzieci i dorosłych. Coraz więcej osób uczy się jeździć konno. Zimą organizujmy kuligi. Odmianą takiego biznesu jest hodowla koni i ich późniejsza sprzedaż.

Dom weselny

Domy weselne na wsi są chętnie wybierane przez narzeczonych. Właściciele proponują przystępną cenę. Atmosfera również jest niesamowita. Nie musimy mieć dużych funduszy, aby założyć biznes. Jednocześnie oferta może przyciągnąć dużą liczbę klientów, zwłaszcza tych, którzy chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku.