Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Wybór kwiatów na Dzień Kobiet | Relacja na Żywo
Wybór kwiatów na Dzień Kobiet
Moda

Wybór kwiatów na Dzień Kobiet

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie: jakie kwiaty na dzien kobiet będą odpowiednie? Tak naprawdę trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda z Pań ma zupełnie inny gust. Znajdą się zwolenniczki tradycyjnych róż oraz tulipanów, które najczęściej kojarzą się z marcowym świętem. Najważniejsze w tym dniu jest okazanie swoich uczuć do kobiety, nieważne, czy jest to mama, siostra, żona – kwiaty są jak najbardziej wskazane.

Wybór kwiatów na Dzień Kobiet

Flower box – modny pomysł na prezent

Dużą popularnością w Polsce cieszą się flower boxy, czyli najlepsza alternatywa dla bukietów róż oraz innych kwiatów. Wszystkie wyjątkowe okazje wymagają najlepszej oprawy, dzięki kwiatom w oryginalnym pudełku spełnienie kobiecych oczekiwań jest o wiele prostsze. Flower boxy są obecnie dostępne nie tylko w stacjonarnych księgarniach, lecz również w tych internetowych. Doskonałym przykładem jest sklep roseduchateau.com , gdzie znajduje się wiele gotowych kompozycji idealnych dla każdej kobiety. W tym przypadku zalecane są jak najbardziej wariacje w postaci łączenia ze sobą różnych gatunków kwiatów oraz kolorystyki, im więcej szaleństwa – tym lepiej. Świadczy to o spontaniczności i chęci podejmowania wysiłku, by zaskoczyć drugą osobę, która wiele znaczy. Jeżeli okazją jest Dzień Kobiet, Walentynki, urodziny lub imieniny, do flower boxa można dołączyć butelkę wina lub czekoladki. Dodatkową możliwością wybór sposobu ułożenia kwiatów, koloru ewentualnej wstążki oraz umieszczenia specjalnego bileciku z życzeniami - wobec tak pięknie wykonanego prezentu trudno przejść obojętnie. Aby do końca trzymać ukochaną kobietę w niepewności, kwiaty można zakryć wieczkiem – wówczas będzie to do samego końca niespodzianką.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet jest szczególnym świętem obchodzonym na całym świecie, co świadczy o randze tego wydarzenia. Warto zadbać więc o doskonały upominek w postaci modnych i efektownych flowerboxów, w których najczęściej umieszcza się róże w różnorodnych kolorach. Kwiaty w pudełku stanowią ozdobę każdego pomieszczenia przez dość długi czas, w przeciwieństwie do standardowych bukietów, nie potrzebują szczególnej dbałości. Na samym dnie znajduje się gąbka z odżywkami pozwalającymi na długie zachowanie świeżości. Jeżeli wybierane są żywe rośliny konieczne jest zabezpieczenie roślin specjalną folią, by nie uległy ewentualnym uszkodzeniom. Decydując się na zakup u specjalistów otrzymuje się również szereg rad pozwalających na przedłużenie żywotności kwiatów w pudełku. Pierwszą z nich jest dolewanie wody do gąbki florystycznej, gdyż w warunkach domowych może ona szybciej wyparować. Można również zaopatrzyć się w specjalną odżywkę do wykonania roztworu, regularne podlewanie nią przynosi pożądane rezultaty. Ponadto flowerboxy powinno się przechowywać z daleka od źródeł ciepła w postaci kaloryferów, gdyż kwiaty mogą szybko zwiędnąć i stracić na uroku. Przekwitanie roślin przyspiesza również bliskie towarzystwo owoców w trakcie dojrzewania, warto więc przechowywać je w innym miejscu.