Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Warszawa mój ulubiony punkt na mapie | Relacja na Żywo
Warszawa mój ulubiony punkt na mapie
Podróże

Warszawa mój ulubiony punkt na mapie

Warszawa mój ulubiony punkt na mapieTak, świetnie zdaję sobie sprawę z tego, co ludzie z pozostałych części Polski myślą o Warszawie. Miasto nudne i brzydkie, mieszkańcy nieprzyjemni – niestety, z takimi opiniami na temat naszej stolicy spotykam się naprawdę często. Czy jednak są one rzeczywiście uzasadnione? Niedawno wybrałem się do Warszawy – niestety, pierwszy raz w życiu. Momentalnie pomyślałem, że muszę przedstawić Wam tę wycieczkę, ponieważ sądzę, że wszystkie stereotypy dotyczące tego miasta są po prostu nieprawdziwe i niezwykle krzywdzące.

Zapewne zabrzmi to trochę banalnie, ale Warszawa jest miastem o niezwykle bogatej – i niekiedy smutnej – historii. Każdy, kto tylko sądzi że jest to nudne miasto powinien uwzględnić przede wszystkim fakt, że w roku 1944 została ona dosłownie zrównana z ziemią. Nie, nie doświadczyła zniszczeń wojennych jak setki innych miast w tamtych czasach – zniszczono ją planowo, budynek za budynkiem. Dla mnie osobiście niesamowity jest sam fakt, że nadal możemy oglądać w niej wiele pięknych zabytków. Co prawda zostały one odbudowane już po wojnie, ale nadal mają ten sam wyjątkowy charakter.

Nigdy nie byłem jakimkolwiek przeciwnikiem Warszawy, choć miasto to nie budziło u mnie także żadnej wielkiej sympatii. Po krótkiej wyprawie do stolicy dosłownie się zakochałem, przez co mogę polecić coś takiego każdemu, kto ślepo powtarza wszystkie nieprawdziwe stereotypy na temat tego miasta.