Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Zakwas z buraków - dlaczego warto go pić? | Relacja na Żywo
Zakwas z buraków - dlaczego warto go pić?
Zdrowie

Zakwas z buraków - dlaczego warto go pić?

Zakwas z buraków posiada bardzo wiele właściwości prozdrowotnych i co ważne jest to naturalny suplement diety. Nic, więc dziwnego, że w dzisiejszych czasach sięga po niego coraz to więcej osób. Co zatem warto o nim wiedzieć?

Zalety picia zakwasu z buraków.

Zakwas z buraków jest tak popularny, ponieważ doskonale wzmacnia odporność oraz bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Warto pić go przez cały rok, a już szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Dzięki temu, że napój ten zawiera korzystnie działające probiotyki bardzo dobrze reguluje trawienie, prace wątroby oraz nerek. Ponadto oczyszcza krew oraz co ważne usuwa z organizmu toksyny. Zakwas z buraków to prawdziwa skarbnica antyoksydantów. Jego regularne spożywanie pomoże w regulacji ciśnienia krwi, w przeciwdziałaniu anemii, w obniżeniu poziomu złego cholesterolu czy też w łagodzeniu stanów zapalnych. Tego typu sok zawiera cenne witaminy takie jak np. witamina C czy witamina B9. Jest także bardzo dobrym źródłem takich pierwiastków jak: potas, żelazo, magnez czy też fosfor. Ma działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Ponadto taki napój to także doskonały sposób na naturalne wzmocnienie włosów i paznokci.

Zakwas z buraków - dlaczego warto go pić?

Dlaczego warto przygotować zakwas z buraków?

Jak powszechnie wiadomo buraki to bardzo zdrowe warzywa. Warto przy tym zauważyć, że najwięcej cennych składników zawierają te surowe, niepoddane obróbce termicznej. Zakwas z buraków to, więc doskonały sposób na zachowanie wszystkich właściwości buraków. Należy również pamiętać o tym, że proces fermentacji zdecydowanie zwiększa ilość witamin, zwłaszcza witaminy C. W zakwasie z buraków wytwarza się także kwas mlekowy, dlatego pełni on również funkcje priobiotyku. Przygotowanie zakwasu z buraków to z całą pewnością doskonały pomysł na to jak profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie. Kwas z buraków to, bowiem nic innego jak naturalny koktajl, który zawiera bardzo dużą porcję witamin i minerałów. Warto zatem pomyśleć o przygotowaniu zakwasu z buraków w domu i samemu przekonać się o tym jaką ma on moc.