Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mailingową? | Relacja na Żywo
Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mailingową?
Biznes

Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mailingową?

W dzisiejszych czasach bardzo skutecznym kanałem dotarcia do potencjalnych klientów jest kampania mailingowa. Jest to popularna strategia marketingu bezpośredniego, która ponadto w porównaniu do innych strategii promocji firmy charakteryzuje się stosunkowo niskimi kosztami przeprowadzenia. Dlatego też tak wielu przedsiębiorców chętnie decyduje się na taką właśnie formę reklamy swojego biznesu.

O czym należy pamiętać przygotowując kampanię mailingową?

Aby nasza kampania mailingowa była skuteczna i przyniosła zamierzone rezultaty musi zostać przygotowana w prawidłowy sposób, w oparciu o wcześniej ustaloną strategię. Na jakie elementy powinniśmy zwrócić szczególna uwagę? Jakich błędów należy unikać? Aby wysłany przez nas mail spotkał się z zainteresowaniem odbiorcy musi posiadać zachęcający, a przy tym krótki i treściwy temat wiadomości. Właściwe określenie nadawcy również jest nie bez znaczenia (zwłaszcza w przypadku mniej znanych firm) i może mieć wpływ na to czy wiadomość zostanie odczytana. Pamiętajmy, że w mailingu nie wolno działać na oślep, dlatego określenie grupy docelowej to podstawa. Aby targetowanie i segmentowanie przebiegło w sposób sprawny warto do tego celu wykorzystać nowoczesne narzędzia dostępne na rynku, które dzięki specjalnym algorytmom pozwolą nam odpowiednio spersonalizować bazę. Oprócz takiej personalizacji niezwykle istotna jest także personalizacja przekazu. Sam przekaz powinien natomiast uwzględniać wyłącznie najważniejsze treści. Jeżeli informacji będzie zbyt wiele to może zdarzyć się tak, że odbiorcy nie będzie chciało się ich przyswoić od razu i wówczas usunie taką wiadomość nie czytając jej. Treść maila musi być przejrzysta i spójna. Do najbardziej istotnych informacji warto zastosować większy rozmiar czcionki. Musimy zadbać także o to, aby unikać filtrów antyspamowych.

Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mailingową?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Tworząc kampanie mailingową należy pamiętać o tym, że responsywne kreacje e-mailingowe to w dzisiejszych czasach standard. Obecnie wiele osób odczytuje maile na urządzeniach przenośnych, dlatego musimy mieć to na uwadze i zadbać o to, aby kampania została dostosowana do potrzeb odbiorców, dlatego też należy projektować ją w oparciu o Reponsive Web Design. Dzięki temu wysyłane przez nas wiadomości będą dobrze prezentować się zarówno na tablecie, smartfonie czy też na komputerze stacjonarnym. W przypadku kampanii mailingowej obowiązkowym elementem powinno być także testowanie. Test A/B warto wykonać na różnych urządzeniach w tym na tych, które działają na Androidzie i tych z systemem iOS. Dobrym pomysłem może okazać się także zaplanowanie czasu wysyłki maili na godzinny poranne lub godziny wieczorne, ponieważ w tym czasie najwięcej osób sprawdza swoją pocztę. Aby poprawić trafność przekazu i tym samym uzyskać lepsze efekty kampanii można skorzystać również z innowacyjnych narzędzi, które oferuje nam rynek. Jednym z nich jest np. system Emailbidding. Aby ocenić rezultaty swojej pracy dobrze jest po zakończeniu mailingu zbadać efektywność kampanii, dzięki temu będziemy w stanie wyciągnąć wnioski na przyszłość.