Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Konkursy biznesowe - szanse na pokazanie siebie | Relacja na Żywo
Konkursy biznesowe - szanse na pokazanie siebie
Biznes

Konkursy biznesowe - szanse na pokazanie siebie

Uczucie adrenaliny jest znane chyba każdemu, zbliżone do ekscytacji, powoduje szybsze bicie serca, czasami niepokój. Takie odczucia towarzyszą w różnych sytuacjach, a doskonałym przykładem są konkursy o różnej tematyce. To uczucie jest związane z oczekiwaniem na ogłoszenie wyników, zawsze pojawia się nadzieja na zajęcie miejsca na podium. To tylko jedna z przyczyn, dla której warto brać udział w konkurencjach, każda uczy czegoś innego.

Konkursy biznesowe - szanse na pokazanie siebie

Konkursy biznesowe – co dają uczestnikom?

Uczestnictwo w konkursie tylko dla wygranej może wpędzić jedynie w poczucie niespełnionych ambicji. Wszystkie konkursy trzeba traktować jako wyzwanie, możliwość zmierzenia się z konkurencją, oczywiście zgodnie z zasadami fair play. Warto w tym miejscu podać przykład, konkursy biznesowe dla młodych przedsiębiorców – szansa na własny rozwój. Organizatorzy jasno wskazują wszystkie obowiązujące zasady, określają kto może wziąć udział w konkurencjach. Tak naprawdę nikt nie ma czegokolwiek do stracenia, ale zyskać można wiele. Stawkami są duże środki finansowe na rozwój rozpoczętej działalności, nawiązanie współpracy z kontrahentami, pokazanie swoich produktów i usług szerszej publiczności. Nawet brak głównej wygranej nie powinien wpłynąć na zwątpienie we własne możliwości. Wszystkie konkursy mają swoje główne cele, ale i poboczne – zwiększenie rozpoznawalności, możliwość poznania ludzi – potencjalnych klientów i współpracowników. Zadaniem w konkursach biznesowych może być przedstawienie najbardziej ciekawego biznesplanu, czy wykorzystywanie najnowszych sprzętów technologicznych. Trzeba pamiętać, że z innymi uczestnikami łączy nas więcej, niż można było się tego spodziewać.

Jakie profity można zyskać uczestnicząc w konkursach

Konkursy odbywają się w różny sposób, jednak zazwyczaj ogłoszenie wyników następuje podczas uroczystej gali. Tak wygląda większość rozstrzygnięć konkursów biznesowych, co jest kolejną zaletą współzawodniczenia. Podczas takiego przyjęcia każdy ma równe szanse na jak najlepsze zaprezentowanie swojej osoby i prowadzonej działalności. Nigdy nie wiadomo, kto zwróci na nas swoją uwagę, być może będzie to przyszły kontrahent. Nawiązywanie znajomości w biznesie jest niezwykle istotne, nie można się więc zamykać na takie szanse. Konkursy są potrzebne, nie ze względu na nagrody, ale przede wszystkim dobrego samopoczucia psychicznego. Zdrowa rywalizacja uczy pokory i cierpliwości, pozwala na wykorzystywanie wszystkich swoich możliwości i umiejętności. Jednocześnie nie jest gwarancją zwycięstwa, pozwala jednak na budowanie zaufania do samego siebie i przekonania, że wszystko można, trzeba tylko chcieć. To również sposobność na naukę pogodzenia się z ewentualną porażką i dopuszczenie myśli, że coś wymaga poprawy. Dla wielu osób jest to największy impuls do zmian, nierzadko poniesienia dodatkowego ryzyka. Ewentualne zwycięstwo jest niewątpliwie ogromną satysfakcją, ale jeszcze większą jest świadomość, że wyszło się z własnej strefy komfortu, podjęło się wyzwanie, nie mają pewności, że trud zostanie odpowiednio doceniony.