Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Rozwój kariery | Relacja na Żywo
Rozwój kariery
Rozwój osobisty

Rozwój kariery

Kariera zawodowa w dzisiejszych czasach nieco różni się od tej zdobywanej jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele osób po zdobyciu upragnionej bądź stabilnej finansowo pracy osiadało w niej już niemal na zawsze, do czasu przejścia na emeryturę. Współcześnie sytuacja ta nieco się zmieniła. Teraz pracownicy nie mają już takiej pewności własnego zatrudnienia, jak miało to miejsce kiedyś. By być stale atrakcyjnym na rynku zawodowym należy stale podnosić własne kompetencje i dbać o swój rozwój kariery. Inwestycja w siebie jest dzisiaj nieodłącznym elementem przetrwania w niepewnych czasach, gdzie wiele miejsc zatrudnienia jest po prostu likwidowanych. Dlaczego jeszcze warto postawić na swój rozwój zawodowy?

Ciągłe zmiany – konieczność bycia na bieżąco

W obecnych świecie nie ma rzeczy stałych. Wiedza nabyta bardzo szybko ulega przedawnieniu. Wynika to z tego, że przepisy ulegają zmianom. Pojawiają się coraz to nowsze metody, sposoby, technologie. Prowadzone są nieustannie badania, które cały czas odkrywają coś nowego. Zmiany te pokazują, że współczesny człowiek musi nadążać za nimi, cały czas pogłębiając i odświeżając nabytą wiedzę. Ukończenie studiów nie sprawi, że posiadło się już całą wiedzę. Człowiek tak naprawdę uczy się przez całe życie.

Wedle opinii specjalistów od spraw rozwoju zasobów ludzkich, wiedza zawodowa ulega przedawnieniu średnio co dwa lata od jej nabycia. Widać to w wielu firmach, które nieustannie dążą do inwestowania w kapitał intelektualny, by móc działać i osiągać sukcesy w tak zmiennych warunkach na rynku pracy.

Rozwój kariery

Popularność kursów i szkoleń

Nie ma bardziej popularnej formy kształcenia przeprowadzanej w przedsiębiorstwach niż kursy czy szkolenia. Pandemia nieco zmodyfikowała tę formę, podczas której szkolenia były i w zasadzie są nadal prowadzone w formie zdalnej. Na rynku pojawia się coraz więcej firm szkoleniowych, oferujących szkolenia w różnych obszarach. Dokonując wyboru odpowiedniego szkolenia dla siebie warto zastanowić się, które dziedziny chcemy pogłębić, w czym wypadamy nieco słabiej, co warto by było rozwinąć. Obecnie bardzo znane są szkolenia z doskonalenia kompetencji miękkich takich jak komunikacja, współpraca w zespole, rozwiązywanie konfliktów, przeprowadzanie negocjacji czy wiedza bardziej twarda taka jak np. kurs z Excela, warsztaty graficzne, kursy z programowania czy szkolenia językowe. Szkolenia należy wybierać rozsądnie, najważniejsze, by miały realny wpływ na obraną ścieżkę rozwoju.

Warsztaty graficzne w M4G Seminars

Warsztaty graficzne są prowadzone przez specjalistyczną firmę szkoleniową, posiadającą wieloletnie doświadczenie zdobyte w pracy w branży 3D oraz rzeźbiarstwie artystycznym. Warsztaty przeprowadzane są w Krakowskim Parku Technologicznym, w czasie których każdy uczestnik ma do dyspozycji stanowisko komputerowe z dwom monitorami oraz tabletem graficznym Wacom Intuos5. Prowadzący skupiają się na tym, by warsztaty realnie podniosły umiejętności uczestnika i by potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.