Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Kurs ISO 9001 – jaki wybrać? | Relacja na Żywo
Kurs ISO 9001 – jaki wybrać?
Rozwój osobisty

Kurs ISO 9001 – jaki wybrać?

Obecnie w biznesie bardzo często dokonuje się optymalizowania procesów w firmach na podstawie normy ISO 9001. By móc je przeprowadzić konieczne jest posiadanie osoby w firmie, posiadającej uprawnienia audytora ISO 9001. Osoby te mogą pracować tylko i wyłącznie dla danego przedsiębiorstwa bądź też uprawiać zawód audytora zewnętrznego. Jak właściwie można stać się takim audytorem? Między innymi niezbędne jest ukończenie kursu ISO 9001. Jaki zatem wybrać odpowiedni kurs ISO 9001?

Organizator szkolenia

Najlepiej, gdy wybrany kurs ISO 9001 jest tolerowany wszędzie, niezależnie od kraju, by był uznawany w każdym miejscu na świecie. Organizatorem tych kursów są najczęściej akredytowane organizacje, którymi mogą być jednostki certyfikujące bądź zatwierdzone firmy szkoleniowe. Zagadnienia te są wykładane przez specjalistów, którzy wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem. Certyfikat, który jest uznawany na całym świecie jest wydawany przez organizacje zatwierdzone przez IRCA, czyli międzynarodową jednostkę certyfikującą kursy dla audytorów Systemów Zarządzania. Warto więc w trakcie wyboru kursu weryfikować to, czy są zatwierdzeni przez tą organizację.

Kurs ISO 9001 – jaki wybrać?

Dodatkowe informacje o szkoleniu

Cena kursu ISO 9001 jest zróżnicowana, zależy od tego w jakim kraju jest przeprowadzany oraz jakie występują obecne trendy rynkowe. Taka rozsądna kwota za ten kurs wynosi od 1600 zł. Uczestnicy w ramach tej ceny mają dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych, narzędzi i programów, wykłady specjalistów oraz wydanie certyfikatów.

Na kurs ISO 9001 należy zarezerwować sobie kilka dni. Trwa on najczęściej przez cały dzień. Szkolenie składa się z zagadnień teoretycznych, dyskusji między delegatami i trenerem, warsztatów osobistych, ciągłej kontroli postępów oraz egzaminu pisemnego. W programie zawarto tematy związane z systemami jakości opartych na ISO 9001:2015, rolą audytora w procesie audytu, planowaniem i przeprowadzaniem audytu oraz narzędzi audytowych. Po pozytywnie zdanym teście, uczestnik dostaje certyfikat audytora ISO 9001.