Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Ogrzewanie podłogowe. Co warto o nim wiedzieć? | Relacja na Żywo
Ogrzewanie podłogowe. Co warto o nim wiedzieć?
Dom

Ogrzewanie podłogowe. Co warto o nim wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe to bardzo popularna metoda docieplania nowych domów. Dzięki niemu można znacząco podnieść komfort korzystania z domowych wnętrz w chłodniejszych miesiącach w roku, a niekiedy także całkowicie zrezygnować z grzejników, których obecność może zaburzać estetykę pomieszczeń. Sprawdźmy, jakie zalety posiada ogrzewanie podłogowe i gdzie może zostać zamontowane!

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe?

Podłogówka to coraz popularniejsze rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Decydują się na nią w większości osoby budujące nowy dom, aczkolwiek nie brakuje także posiadaczy starszych budynków, którzy przy okazji generalnego remontu inwestują właśnie w ogrzewanie podłogowe. Jest to rozwiązanie zdecydowanie warte rozważenia!

Przede wszystkim, podłogówka pozwala znacznie skuteczniej docieplić domowe wnętrza oraz podnieść komfort korzystania z nich ich mieszkańców. Jest rozwiązaniem uniwersalnym, gdyż dobrze sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach – w salonie, sypialni, kuchni, a także w holu i w łazience, pozwalając przy tym zaoszczędzić do nawet 30% kosztów ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe ma pozytywny wpływ także na wystrój domowych wnętrz. Jej instalacja pozwala zrezygnować z klasycznych grzejników bez utraty przyjemnego ciepła. W efekcie, wnętrza prezentują się schludnie, estetycznie oraz dają większe możliwości z zakresie wykorzystania dostępnej przestrzeni na ścianach i pod oknami.

Ogrzewanie podłogowe. Co warto o nim wiedzieć?

Jakie posadzki nadają się pod ogrzewanie podłogowe?

Podłogówka nie jest jednak rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie. Największe znaczenie dla możliwości jej instalacji ma bowiem wybór odpowiednich posadzek – nie każda podłoga będzie bowiem prawidłowo „współpracowała” z ogrzewaniem podłogowym. Wybrany materiał musi przede wszystkim dobrze przewodzić ciepło, a takich właściwości nie ma chociażby tradycyjne drewno i materiały drewnopodobne.

Wśród posadzek polecanych pod ogrzewanie podłogowe warto wymienić chociażby płytki ceramiczne, gres oraz kamień. W dzisiejszych czasach dostępne są także specjalne panele laminowane, podłogi winylowe oraz żywiczne, które również nadają się pod ogrzewanie podłogowe.