Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Płytki do kuchni z połyskiem czy matowe? | Relacja na Żywo
Płytki do kuchni z połyskiem czy matowe?
Dom

Płytki do kuchni z połyskiem czy matowe?

Kuchnia to serce każdego domu oraz jedno z jego najważniejszych pomieszczeń. Nic więc dziwnego, że jej wykończeniu i wystrojowi poświęcamy tak wiele uwagi. Bardzo ważnym elementem użytkownym każdej kuchni jest podłoga, która musi być nie tylko estetyczna, ale także trwała i łatwa w czyszczeniu. Zdecydowanie najwięcej osób decyduje się na umieszczenie na podłodze kuchennej płytek – sporym wyzwaniem okazuje się jednak rozstrzygnięcie, czy mają to być płytki matowe, czy w połysku.

Płytki do kuchni w połysku. Dlaczego warto?

Płytki podłogowe wykończone na wysoki połysk to rozwiązanie, które cieszy się sporym zainteresowaniem od lat. Błyszcząca podłoga prezentuje się niezwykle elegancko i efektownie, zwłaszcza w nowoczesnym oświetleniu LED-owym. Jest estetycznym dopełnieniem frontów na wysoki połysk i nie bez powodu umieszcza się ją w większości przypadków w mniejszych kuchniach i niewielkich aneksach kuchennych. Jasne, wykończone na wysoki połysk płytki do kuchni pozwalają bowiem optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie, co jest niezwykle pożądanym efektem zwłaszcza w małych, pozbawionych okna aneksach.

Płytki wykończone na wysoki połysk nie są jednak rozwiązaniem pozbawionym pewnych, istotnych z punktu widzenia wielu osób mankamentów. Kluczowym są możliwe problemy z utrzymaniem ich w czystości. Na błyszczącej powierzchni zdecydowanie bardziej niż na matowych płytkach widoczne są bowiem zabrudzenia – m. in. kurz, plamy i ślady stóp. Taką podłogę należy więc myć i odkurzać częściej niż płytki matowe. Nie bez znaczenia pozostaje także bezpieczeństwo użytkowania – błyszczące powierzchnie mają to do siebie, że są śliskie, co może stwarzać pewne niebezpieczeństwo w kuchni.

Płytki do kuchni z połyskiem czy matowe?

Matowe płytki podłogowe do kuchni i ich zalety

Alternatywnym dla wykończonych na wysoki połysk są matowe płytki. Są one dostępne w szerokiej palecie wzorów i kolorów, co pozwala na znalezienie wśród nich rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb każdej osoby wykończającej kuchnię.

Matowe płytki do kuchni są pozbawione wad charakterystycznych dla swoich błyszczących odpowiedników – są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu w estetycznym wyglądzie, posiadają właściwości antypoślizgowe, przez co ich użytkowanie jest dużo bezpieczniejsze dla dzieci i osób starszych. Pozostają przy tym rozwiązaniami bardzo atrakcyjnymi pod względem estetyki. Wybierając jasne, matowe płytki do kuchni, możemy uzyskać równie dobry efekt rozjaśnienia i optycznego powiększenia wnętrza, co decydując się na podłogę w połysku.

Osoby, które mimo wszystko marzą o błyszczącej, efektownie odbijającej światło podłodze kuchennej, mają do wyboru jeszcze jedno rozwiązanie. Są to płytki do kuchni lappato, które łączą w sobie zalety płytek błyszczących i matowych. Płytki lappato posiadają półpolerowaną powierzchnię, na której błyszczące fragmenty przeplatają się z matowym wykończeniem. To bardzo ciekawe rozwiązanie, po które warto sięgnąć, jeśli całkowicie matowe płytki podłogowe do końca nas nie przekonują.