Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze? | Relacja na Żywo
Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?
Rozwój osobisty

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

W drodze do utraty wagi naturalne jest zastanawianie się, jakie ćwiczenia Cię tam doprowadzą. Na przykład niektórzy twierdzą, że bieganie i skakanie na skakance są świetne do utraty wagi, podczas gdy inni mogą sugerować jazdę na rowerze. Jedna z opinii jest taka, że ważniejsze ćwiczenia odchudzające to te, które wymagają ruchów mobilizujących mięśnie i nadrabiających trening siłowy. W tym artykule postaramy się ustalić, jakie ćwiczenia na odchudzanie sprawdzą się najlepiej.

Aerobowe ćwiczenia

Zaobserwowano, że zmniejszenie liczby kalorii spożywanych każdego dnia i wykonywanie tylko ćwiczeń aerobowych (np. biegania) może sprzyjać rozpadowi komórek mięśniowych w celu produkcji energii. W efekcie zauważymy spadek masy ciała, ale będzie on spowodowany również utratą mięśni, co może skutkować nie tylko gorszym obrazem wizualnym sylwetki, ale także mniejszym zapotrzebowaniem kalorycznym.

Siłowe ćwiczenia

Wybór odpowiednich ćwiczeń odchudzających jest kluczem do utrzymania rozwoju mięśni. Kiedy wzmacniasz mięśnie, zużywają kalorie i rosną. Nowe badanie wykazało, że wykonywanie różnych treningów siłowych nie tylko pomoże ci stracić tłuszcz, ale także utrzymać masę mięśniową.

Ćwiczenia na odchudzanie są skuteczne

Pamiętajmy o tym, że aby zrzucić kilogramy, niezbędne jest utrzymywanie deficytu kalorycznego, czyli stosowanie diety o niższej energetyczności niż potrzebujemy do zachowania aktualnej masy ciała. Każdą aktywność fizyczną można uznać za ćwiczenie odchudzające, ponieważ pomaga nam spożywać więcej kalorii i nadrabiać deficyt energetyczny.

Ćwiczenia na odchudzanie – jakie są najlepsze?

Jak ćwiczyć w domu?

Trening w domu przy użyciu sprzętu do ćwiczeń, takiego jak maty, ciężarki czy opaski oporowe to świetny pomysł. Możemy zacząć od krótszych treningów i stopniowo je wydłużać, zwiększając intensywność. Są ćwiczenia w domu, które nie wymagają żadnego sprzętu. Należą do nich: przysiady, bieganie w miejscu, brzuszki i pajacyki.