Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Zioła Szwedzkie - nieoceniona, zdrowotna moc | Relacja na Żywo
Zioła Szwedzkie - nieoceniona, zdrowotna moc
Dom

Zioła Szwedzkie - nieoceniona, zdrowotna moc

Zioła szwedzkie to z całą pewnością niezbędnik apteczny dla miłośników medycyny naturalnej. Jakie posiadają właściwości, jak stosować i przygotować je samemu w domu?

Zioła Szwedzkie - nieoceniona, zdrowotna moc

 

Maria Treben a zioła

Tę niezwykłą mieszankę 11- ziół rozsławiła austriacka zielarka, Maria Treben, która w latach 70. XX wieku opisywała jej wpływ na zdrowie. Dzięki wymieszaniu konkretnych ziół, w odpowiednie wymierzonych proporcjach, tak by wzajemnie dobrze współgrały, możemy wspomóc się w leczeniu bardzo wielu chorób. W skład ziół szwedzkich wchodzi: szafran, mirra, kurkuma, teriak, aloes, senes, kamfora, korzeń rabarbaru, arcydzięgiel, korzeń dziewięć siłu, manna.

 

Zastosowanie

Mieszanka ziół ma zastosowanie zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Zewnętrznie doskonale sprawdza się jako okłady, a wewnętrznie używamy jej w formie nalewki. Stosowane na wiele dolegliwości, dobrze sprawdzą się w walce z trądzikiem, oparzeniami, leczeniu blizn i wysypkach. Zbawienne działanie ma również przy bólach reumatycznych, bólach mięśni i stawów. Skutecznie łagodzą bóle miesiączkowe, bóle zębów, gardła, migreny. Świetnie działanie wykazują przy wszelkich problemach żołądkowych, wzdęciach, zaparciach lub braku apetytu. Wspierają usuwanie pasożytów z jelit oraz hemoroidów. W formie inhalacji pomaga z bezsennością i depresją.

 

Nalewka z ziół i stosowanie

Na rynku dostępne są gotowe produkty nadające się od razu do spożycia. Możne jednak w bardzo łatwy sposób przygotować nalewkę samemu. Wystarczy kupić gotową mieszankę ziół i zalać je 1,5 l alkoholu (40%). Następnie trzymamy w ciemnym miejscu, codziennie potrząsając butelką. Po upływie dwóch tygodni nalewkę wystarczy przecedzić i rozlać do ciemnych buteleczek. Może ona stać nawet kilka lat.

Początkowo zalecane jest codzienne picie łyżki nalewki, rozcieńczonej w połowie szklanki wody.

 

Przeciwwskazania

Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się spożywanie nalewki przez kobiety w ciąży i podczas laktacji. Innymi przeciwwskazaniami jest niewydolność nerek, marskość wątroby lub padaczka. W przypadku stosowania leków, warto omówić z lekarzem wpływ ziół w mieszance na działanie leków. Nie wskazane jest stosowanie ziół wraz z produktami mlecznymi.

 

Nalewkę można stosować również w ogólnej profilaktyce, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i wspierać odporność organizmu.