Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Co można studiować w Krakowie? | Relacja na Żywo
Co można studiować w Krakowie?
Rozwój osobisty

Co można studiować w Krakowie?

To miasto jest najbardziej znanym ośrodkiem akademickim w Polsce. Znajduje się w nim mnóstwo uczelni wyższych, oferujących studia w Krakowie na różnych kierunkach zarówno trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Wykształcenie można zdobywać na poziomie studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych, a nawet w niektórych uniwersytetach także i doktoranckim. Jedną z Krakowskich szkół wyższych jest Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Tischnera. Jakie kierunki znajdują się w ofercie WSE?

Studia w Krakowie – zalety

Tak naprawdę studia w krakowie oprócz bogatej oferty edukacyjnej mają znacznie wiele zalet, począwszy od samego miasta, zabytkowych miejsc, powszechnego dostępu do kultury i sztuki po różnego rodzaju rozrywkę. Miasto posiada bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, zarówno tramwajową, jak i autobusową. Ulice miasta są pełne różnorodnych osób, pochodzących z całego świata. Co roku organizowane jest święto studentów zwane Juwenaliami, które odbywa się zawsze przed sesją letnią. To okazja do uczestnictwa w różnego rodzaju koncertach i innych rozrywkowych wydarzeniach. Kraków jest miejscem, w którym można doświadczyć kuchni z całego świata, tak więc nawet najbardziej wybredne kubki smakowe zostaną zaspokojone.

Co można studiować w Krakowie?

WSE – studia I stopnia

Wyższa Szkoła Europejska postawiła na 6 wyspecjalizowanych kierunków, które doskonale przygotowują do przyszłego życia zawodowego, skupiając się w dużej mierze nie na samej wiedzy teoretycznej, ale szczególnie praktycznej. Uczelnia oferuje studia na kierunku Psychologia, Skandynawistyka: Studia Filologiczno-Biznesowe, Grafika Reklamowa i Multimedia, Lingwistyka dla Biznesu, Game Design oraz Zarządzanie Strategiczne. Każdy z kierunków został starannie opracowany, biorąc pod uwagę wymagania stawiane obecnie przez pracodawców i współczesny rynek pracy. Studenci studiów licencjackich mają okazję nie tylko rozwinąć własne umiejętności i doświadczenia, ale także sumiennie przygotować do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie.

Studia magisterskie – II stopień

WSE proponuje studia magisterskie powiązane z filologią angielską. Ta propozycja wynika z stałego zainteresowania tym kierunkiem oraz praktycznego podejścia do jego nauczania. Język obcy jest punktem wyjścia do rozpoczęcia kariery zawodowej w wielu dziedzinach. Studenci tego kierunku stoją przed wyborem jednej z dwóch ścieżek kształcenia. Mowa tutaj o Komunikacji Międzykulturowej w Biznesie oraz Tłumaczeniach Specjalistycznych. Uczelnia posiada odpowiednie zaplecze w postaci specjalistycznego laboratorium tłumaczeń symultanicznych, co pozwala studentom posiąść umiejętności językowe na najwyższym poziomie. Kadra składa się z wspaniale wykwalifikowanych osób, którą tworzą Native Speakerzy z Wielkiej Brytanii, Kanady czy USA.

Studia podyplomowe

Wyższa Szkoła Europejska w swej ofercie posiada aż 23 kierunki praktycznych studiów podyplomowych. Mowa tutaj między innymi o Analityce Biznesowej w Zarządzaniu Strategicznym; Behawiorystyce Zwierząt Towarzyszących; Coach - Partner w Rozwoju; Coach i trener – partner w rozwoju; E-Learningu – projektowanie i wdrażanie; Doradztwie, orientacji zawodowej i coachingu kariery i wielu innych.