Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak udekorować dom na wiosnę? | Relacja na Żywo
Jak udekorować dom na wiosnę?
Dom

Jak udekorować dom na wiosnę?

Wiosna to czas, kiedy wszystko na nowo zaczyna się budzić ze snu zimowego. To moment, w którym odczuwamy zmiany na zewnątrz i chcemy je także przenieść do naszych wnętrz. Jest to możliwe za pomocą niewielkich dekoracji wiosennych na stół, okno czy komodę. Jak zatem można ciekawie udekorować mieszkanie w tym okresie?

Charakterystyka dekoracji wiosennych

Kolory dekoracji wiosennych są inspirowane pogodą za oknem. Warto je przenieść także do własnego domu, dzięki czemu nabierze on całkowicie innego charakteru. Stonowane kolory najlepiej zestawić z odcieniami zieleni oraz pastelowymi kolorami. Wiosną doskonale prezentują się akcesoria z motywami kwiatowymi, które mogą być widoczne na obrusach, bieżnikach, poduszkach czy nawet świecach. Ta pora roku daje wiele możliwości aranżacyjnych. Czasami wystarczą jedynie delikatne aplikacje, które nadadzą świeżości i lekkości do wnętrza.

Jak udekorować dom na wiosnę?

Krok pierwszy to wiosenne porządki

By móc przystąpić do aranżacji mieszkania warto rozpocząć od gruntownych porządków. Należy pochować dotychczasowe dekoracje, zrobić miejsce na nowe, wiosenne ozdoby. Wiosna to idealny czas na wywietrzenie mieszkania. Można pomyśleć o wymianie zapachu na bardziej świeższy aromat z kwiatowo-cytrusowymi nutami. Przed umieszczeniem nowych dekoracji należy dokładnie wysprzątać mieszkanie, zacząć od mycia okien, wyczyszczenia dywaników, omiecenia pajęczyn z sufitu oraz pozbycia się z nadmiaru rzeczy, które nie znalazły się w użyciu przez dobrych kilka lat.

Wiosenna dekoracja

Jeśli mieszkanie zostało odpowiednio przygotowane i wysprzątane to można przystąpić do umieszczania nowych dekoracji. Wystarczy zakupić dekoracyjne poszewki na poduszki, które nadadzą zupełnie nowego wyrazu dla starej kanapy czy fotela. Świetnym pomysłem jest zakup sztucznych bądź żywych kwiatów i umieszczenie ich w dekoracyjnych doniczkach, które dostępne są w różnych kolorach, wzorach i kształtach. Ponadto wystarczy wymienić świece na bardziej kolorowe, by wnętrze nabrało nowego klimatu. Wiosna to idealny czas na posadzenie ziół w doniczkach, które po wyrośnięciu będą stanowiły nie tylko wspaniały dodatek do kuchni, ale także będą się wiosennie prezentowały.