Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Czym najlepiej przykrywać niemowlę? | Relacja na Żywo
Czym najlepiej przykrywać niemowlę?
Zdrowie

Czym najlepiej przykrywać niemowlę?

Każda kobieta spodziewająca się dziecka, z wypiekami na twarzy kompletuje niemowlęcą wyprawkę jeszcze przed pojawieniem się maleństwa na świecie. Oferta produktów dziecięcych jest obecnie tak obszerna, że z łatwością można zagubić się w tym, co najbardziej przyda się w codziennym poznawaniu świata przez bobasa. Jedną z ważniejszych kwestii jest okrycie malucha podczas snu. Co sprawdzi się najlepiej?

Rożek dla noworodka

To jeden z najczęstszych wyborów rodziców. Rożek, w zależności od tego, jak się go zwiąże, mocno przylega do ciała maluszka, dając mu komfort i bezpieczeństwo. Rożek składany jest kopertę, a całość, w zależności od modelu, można zapiąć na rzep lub przewiązać kokardką. Przy zakupie rożka należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich go wykonano. Najlepiej sprawdzi się 100-procentowa bawełna lub satyna. Dużą zaletą rożków jest ich hipoalergiczność.

Ciekawym rozwiązaniem jest rożek, który z tyłu posiada dodatkową kieszonkę, wypełnioną usztywnioną wkładką z maty kokosowej. Jest to szczególnie przydatne w pierwszych dniach dziecka, kiedy rodzice nie mają jeszcze wprawy w odpowiednim utrzymaniu maleństwa na rękach.

Śpiworek lub otulacz

Wyboru należy dokonać na podstawie preferencji noworodka. Większość dzieci tuż po urodzeniu lubi być ciasno spowite, co przypomina im chwile spędzone w brzuchu u mamy. Tymczasem śpiworek zapewnia więcej przestrzeni, szczególnie w okolicy nóżek. Jeśli maluch jest niespokojny w śpiworku, idealnym rozwiązaniem będzie ciasny otulacz.

Czym najlepiej przykrywać niemowlę?

Kołderka

Zestaw tradycyjnej pościeli zazwyczaj idzie w ruch z chwilą, kiedy maluszek jest już nieco większy. Sporo rodziców długo nie stosuje kołderki z uwagi na ryzyko śmierci łóżeczkowej. Jeśli jednak wybór padł właśnie na okrycie w formie kołderki, najlepszą opcją będzie taka w tradycyjnym rozmiarze 120x90 cm, która idealnie sprawdzi się w pierwszych dwóch latach życia dziecka.

Okrycie dla dziecka należy wybrać na podstawie indywidualnych obserwacji. Wystarczy uważnie przyglądać się, w jakiego typu okryciu maluch jest najspokojniejszy, po czym zainwestować w dobrej jakości produkt z bezpiecznych i atestowanych tkanin.