Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Airsoftowe hobby - co warto wiedzieć i gdzie znaleźć sklep ASG? | Relacja na Żywo
Airsoftowe hobby - co warto wiedzieć i gdzie znaleźć sklep ASG?
Hobby

Airsoftowe hobby - co warto wiedzieć i gdzie znaleźć sklep ASG?

Już od niemal dwóch dekad, z roku na rok przybywa w Polsce amatorów rozgrywek airsoftowych. To, co najbardziej przyciąga w ASG, to z pewnością ogromne dawki adrenaliny, emocjonujące zmagania, zarówno z trudnym terenem, jak i własnymi słabościami oraz zamiłowanie do militariów.

Przygodę warto jednak zacząć uzbrojonym nie tylko w broń ASG, ale i niezbędną wiedzą. Na czym opierają się gry airsoftowe, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i gdzie znaleźć dobrze wyposażony sklep ASG, to podstawowe pytania, na które każdy gracz powinien znać odpowiedź.

Rozgrywki airsoftowe - na czym polegają?

Airsoftowe hobby - co warto wiedzieć i gdzie znaleźć sklep ASG?

Głównym narzędziem są tu repliki broni palnej, a celem gracze przeciwnej drużyny, do których oddawane są strzały amunicją w postaci plastikowych kulek. Cała rozgrywka opiera się na wcześniej ustalonym scenariuszu walki między dwoma drużynami oraz dobraniu odpowiedniej taktyki. Koncepcje fabuły mogą być bardzo proste, np. szturm na budynek zajęty przez terrorystów, lub niezwykle rozbudowane plany podboju wroga, odbijanie jeńców, zdobycie władzy, a wszystko to osadzone w odpowiednich ramach historycznych lub wynikających z decyzji politycznych. Gracz może więc wcielić się nie tylko w żołnierza czy komandosa, ale również w dowódcę organów bezpieczeństwa narodowego czy wyszkolonego do zadań specjalnych policjanta. Autentyczności rozgrywkom dodają militarne akcesoria, wojskowe ubranie i oczywiście pole walki, którym z reguły są poligony, lasy lub pustostany.

ASG a bezpieczeństwo

Uczestnicy walk airsoftowych zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dotyczą one przede wszystkim odpowiedniego zabezpieczenia okolic oczu goglami lub kaskiem. Plastikowa kulka, co prawda nie wyrządzi żadnej krzywdy przez ubranie, ale w bliskim starciu z oczami, może niestety spowodować poważne uszkodzenia narządu wzroku. W akcesoria przeznaczone do ochrony oczu, wyposażony jest niemal każdy profesjonalny sklep ASG, a więc ich zakup nie powinien stanowić żadnego problemu. Fachowo przygotowane rozgrywki, zawsze odbywają się na odpowiednio zabezpieczonym terenie, pod okiem wykwalifikowanej kadry, również w kwestii udzielania pierwszej pomocy. Można więc śmiało stwierdzić, że pomimo walecznego charakteru zabawy, jest to hobby bezpieczne i maksymalnie eliminujące wszelkie ryzyko utraty zdrowia.

Sklep ASG – gdzie go znaleźć i czego w nim szukać?

Airsoftowe hobby - co warto wiedzieć i gdzie znaleźć sklep ASG?

Airsoft to hobby wymagające odpowiednich zakupów. Dobrze wyposażony sklep ASG, będzie miał w swoim asortymencie nie tylko repliki broni, ale także całe oporządzenie niezbędne do rozwinięcia wojskowych zainteresowań. W koszyku początkującego airsoftowca, oprócz pistoletów czy rewolwerów, z pewnością nie powinno zabraknąć takich elementów jak wspomniane wcześniej środki ochrony wzroku, zapas plastikowej amunicji oraz wygodne ubranie umożliwiające kamuflaż. Dla wytrawnych graczy, sklep ASG oferuje także wszelkiego rodzaju akcesoria militarne – od hełmów, mundurów, kamizelek, po różnego rodzaju dodatki do broni takie jak kabury czy kolimatory.

Dokładne lokalizacje oraz polecane e-sklepy odnaleźć można na portalach stworzonych przez pasjonatów airsoftu.