Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Podróż do Valletty | Relacja na Żywo
Podróż do Valletty
Podróże

Podróż do Valletty

Kierunki podróży odbywanych przez społeczeństwo są bardzo zróżnicowane. Chyba nie ma konieczności przedstawiania stolic takich jak: Londyn, Madryt, czy Paryż – każdy doskonale je zna. Wielu ludzi wybiera sobie szeroko znane miasta. Jednak nie tylko one mają w sobie coś wyjątkowego, warto bowiem rozważyć podróż do Valletty – stolicy Malty. Jest to najmniejsza stolica spośród krajów Unii Europejskiej.

Podróż do Valletty

Dlaczego warto wybrać się na Maltę?

Na korzyść Valletty przemawia przede wszystkim duże nasłonecznienie na terenie miasta, wiele wydarzeń kulturalnych oraz mnóstwo zabytków. Każdy, kto wybierze się w tym kierunku z pewnością nie będzie mógł narzekać na nudę. Plan zwiedzania z powodzeniem może być rozłożony z dokładnością co do godziny, zwłaszcza, że Valletta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co więc warto odwiedzić?

Pałac Wielkiego Mistrza i Konkatedra Świętego Jana

Historia Malty wiąże się z Zakonem Rycerzy Maltańskich, a nazwa miasta pochodzi bezpośrednio od założyciela – Jean Parisot de la Vallette. Ze względu na panujący klimat Pałac Wielkiego Mistrza, wielu zwiedzających może mieć wrażenie, że czas się zatrzymał. To doskonałe miejsce dla osób interesujących się okresem średniowiecza. Natomiast Konkatedra świętego Jana z pozoru nie wyróżnia się na tle innych zabytków, jednak wnętrze robi wrażenie na każdym. Zwłaszcza jeśli chodzi o przepych wystroju i wiele dzieł sztuki, które można zobaczyć. Na uwagę zasługuje podłoga z marmurowych płyt nagrobnych.

Wyższe Ogrody Barrakka

Valletta niestety ma niewiele terenów zielonych, dlatego oczy mieszkańców i turystów cieszą ogrody, mimo, że mają małą powierzchnię. Najbardziej efektowne są Wyższe Ogrody Barrakka, wchodząc na ich teren nie sposób nie zwrócić uwagi na piękne kwiaty, krzewy oraz ławeczki idealne na odpoczynek. Jest to szczególnie ważne w przypadkach, gdy w zwiedzaniu uczestniczą dzieci. Szybciej się męczą, ponadto są mniej odporne na nadmierne nasłonecznienie, często są wówczas zmęczone i niechętne na kontynuację wycieczki.