Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Czy tapeta do pokoju dziewczynki to dobry pomysł? | Relacja na Żywo
Czy tapeta do pokoju dziewczynki to dobry pomysł?
Dom

Czy tapeta do pokoju dziewczynki to dobry pomysł?

Każda mała dziewczynka marzy o pięknym pokoju. Czy więc tapeta do pokoju dziewczynki to dobry pomysł? Jeżeli odpowiednio ją dobierzemy to z całą pewnością tak. Należy, bowiem podkreślić, że tapetą możemy nadać wnętrzu przytulności, stworzyć estetyczną aranżację, a nawet poprawić proporcje pomieszczenia. Ponadto warto dodać, że właściwie wybrana tapeta może przyczynić się także do rozwoju wyobraźni i kreatywności dziecka.

Tapeta do pokoju dziewczynki – o czym warto pamiętać?

Na rynku istnieje szeroki wybór tapet do pokojów dziecięcych. Niektóre są naprawdę oryginalne inne stonowane i klasyczne. Wiele z nich nawiązuje do zainteresowań dzieci czy też przedstawia popularne postacie z bajek. Ze względu na to, że upodobania małego dziecka mogą się szybko zmienić wiele osób chętnie stawia na wzory, które „rosną” wraz z dzieckiem. Zawsze wybór tapety warto jest jednak skonsultować z córeczką. To ona ma czuć się dobrze i bezpiecznie w swoim pokoju. Jeżeli zaś chodzi o powierzchnię, na której ma zostać umieszczona tapeta to pamiętajmy, aby nie przesadzać z jej wielkością. Najlepiej zastosować ją na jednej ścianie bądź tylko na jej fragmencie. Należy również pamiętać o tym, że w pobliżu biurka lepiej nie umieszczać wzorów dość intensywnych w tym miejscu lepiej sprawdzą się tapety, które nie będą rozpraszać dziecka designem i kolorami. W takiej strefie warto przykleić tapety stymulujące do nauki np. mapy świata czy napisy w języku obcym.

Czy tapeta do pokoju dziewczynki to dobry pomysł?

Modne wzory tapet do pokoju dziewczynki.

Obecnie do popularnych wzorów tapet idealnie pasujących do pokoju małej damy zaliczamy między innymi delikatne kropki, groszki bądź gwiazdki w jasnych pastelowych kolorach, wzory florystyczne np. regularnie ułożone kwiaty czy liście oraz tapety z motywem lasu lub z mapkami świata dla dzieci, na których zaznaczone są zwierzęta, które żyją w różnych częściach świata. Coraz bardziej modne stają się także tapety z czarnobiałymi elementami, które to idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz, a ponadto mogą także pomóc dziecku rozwinąć wrażliwość na estetyczne rozwiązania.