Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak przygotować się na polowanie? Wybieramy sprzęt i niezbędne akcesoria | Relacja na Żywo
Jak przygotować się na polowanie? Wybieramy sprzęt i niezbędne akcesoria
Hobby

Jak przygotować się na polowanie? Wybieramy sprzęt i niezbędne akcesoria

Przygotowanie do polowania jest kwestią bardzo indywidualną, aczkolwiek istnieją pewne uniwersalne zasady, których powinien przestrzegać każdy myśliwy. Jedną z nich jest zaopatrzenie się w niezbędny sprzęt i akcesoria myśliwskie, bez których próżno marzyć o udanych, bezpiecznych i owocnych łowach. W jego poczet zalicza się wybór odpowiedniej odzieży, broni oraz dodatkowych akcesoriów. Jak właściwie przygotować się na polowanie?

Wybór odpowiedniej odzieży i zabezpieczenia broni na polowanie

Każdy profesjonalny myśliwy powinien posiadać w swojej szafie kilka wariantów odzieży myśliwskiej, w zależności od pory roku, warunków pogodowych oraz charakteru polowania. Letnie ubrania myśliwskie powinny być w miarę lekkie, przewiewne oraz odporne na oddziaływanie porannej rosy. Zimowa odzież myśliwska powinna natomiast doskonale zabezpieczać swojego właściciela przez chłodem, być ciepła oraz posiadać doskonałe właściwości izolujące i oddychające. Ubrania, które założymy na polowanie muszą być także dopasowane do obranej techniki oraz warunków. Uczestnicy polowań zbiorowych powinni zaopatrzyć się w odzież z odblaskami, osoby polujące na jeziorach i podmokłych terenach w wodoszczelne obuwie, z kolei myśliwi przebywający na ambonie lub zwyżce zadbać o odpowiednią ochronę przed wiatrem.

Bardzo istotną kwestią, o którą należy zatroszczyć się przed wyjazdem na polowanie jest także zabezpieczenie broni myśliwskiej. Właściwe i bezpieczne przechowywanie broni jest bowiem istotnym wymogiem prawnym. W tym celu warto zaopatrzyć się w praktyczny futerał, w którym będzie spoczywała broń w domu, drodze na polowanie oraz podczas przerw. Oprócz względów bezpieczeństwa, takie przechowywanie ochroni także cenny sprzęt przed uszkodzeniem, zarysowaniem czy niszczeniem, przez co tym bardziej warto zainwestować w jego zakup. Niektóre futerały posiadają ponadto dodatkowe schowki, w których możemy przechowywać drobne akcesoria myśliwskie oraz mieć do nich szybki i łatwy dostęp w razie potrzeby.

Jak przygotować się na polowanie? Wybieramy sprzęt i niezbędne akcesoria

Dodatkowe akcesoria myśliwskie przydatne na polowaniu – celownicze lunety myśliwskie

Profesjonalne lunety myśliwskie zapewniają doskonałe widzenie nawet z dużych odległości i w ciemności, co pozwala na uzyskiwanie jeszcze lepszych rezultatów polowań. Aby wybrane akcesorium dobrze spełniało swoją funkcję, jego optyka powinna być starannie dostosowana do potrzeb myśliwskich. Dobrej jakości lunety myśliwskie powinny oferować duże powiększenie (co najmniej 6x), szerokie pole widzenia oraz odpowiednią średnicę obiektywu (40-60 mm).

Dodatkowym atutem dobrej lunety będzie także podświetlenie siatki celowniczej, korekta paralaksy oraz ochrona przed parowaniem soczewki. Wybierając lunety myśliwskie warto zwrócić uwagę także na ich markę i podczas poszukiwań idealnego rozwiązania skoncentrować się głównie na znanych i cenionych producentach. Należą do nich lunety Swarovski oraz lunety Kahles, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród profesjonalnych myśliwych. Akcesoria te nie należą do najtańszych, dlatego warto je kupować głównie w myśliwskich sklepach internetowych.