Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jakie gogle snowboardowe wybrać? | Relacja na Żywo
Jakie gogle snowboardowe wybrać?
Hobby

Jakie gogle snowboardowe wybrać?

Wielbiciele sportów zimowych zacierają ręce, ponieważ wielki krokami zbliża się ulubiona przez nich pora roku, na stokach już niedługo pojawią się snowboardziści zarówno ci początkujący, jak i  ci bardziej zaawansowani. W kwestii odpowiedniego przygotowania do sezonu należy nie tylko sprawdzić sprzęt, ale również zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne akcesoria do bezpiecznej i bezkolizyjnej jazdy, w skład której powinny wchodzić produkty wysokiej jakości, rekomendowane przez specjalistów.

Gogle snowboardowe – jakie wybrać?

Wielbiciele białego szaleństwa powinni przede wszystkim wybrać najlepsze gogle snowboardowe, które łączą w sobie współczesne trendy w tym zakresie oraz jak najlepiej spełniają swoją rolę dla użytkowników i miłośników sportów zimowych. Profesjonalne gogle snowboardowe są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia snowboardzistów, ponieważ ich rolą jest ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami UV, zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie gwarantują niestety prawidłowej ochrony. Gogle snowboardowe dzięki dość dużym wymiarom skutecznie zabezpieczają całą twarz przed działaniem dokuczliwego wiatru oraz mrozu panującego w górzystych terenach, skóra nie wysusza się pod wpływem tych czynników. Specjaliści zgodnie odradzają tańsze gogle snowboardowe pochodzące od nieznanych producentów, mogą być nieodpowiednio przystosowane do warunków panujących na stokach, dodatkowo nie ma wówczas pewności, czy mają wbudowany właściwy filtr oraz czy szkła nie będą parowały. Profesjonalne gogle snowboardowe są droższe, ale w parze z ceną idzie również wysoka jakość oraz odporność na stłuczenia i zarysowania i przede wszystkich gwarancja jakości udzielana na dłuższy czas.

Jakie gogle snowboardowe wybrać?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gogli?

Wybór gogli standardowych musi być dokładnie przemyślany, w pierwszej kolejności sprawdza się filtry UV gwarantujące prawidłową ochronę oczu, jeżeli pojawiają się wątpliwości co do prawdomówności sprzedawcy w tym zakresie, można sprawdzić tę informację u optyka, który potwierdzi, czy konkretne gogle snowboardowe mają wbudowane właściwe filtry. Aby jednak oszczędzić sobie czasu, warto skorzystać z oferty kierowanej przez znane i cenione marki sprzętu dla amatorów sportów zimowych, również w zakresie właściwych gogli dla snowboardzistów. Ważnym czynnikiem jest także kolor szkieł w goglach snowboardowych, które określają z jaką przepuszczalnością szyb mamy do czynienia, zgodnie z obowiązującą skalą, wartość S0 określa przezroczyste szkiełka, które przeznaczone są do jazdy dziennej oraz w dobrych warunkach pogodowych, natomiast maksymalną wartością jest S6, które najlepiej zabezpieczają oczy podczas nadmiernego działania słońca. Większość producentów posiada w ofercie gogle snowboardowe o skali S1, S2 oraz S3, które przeznaczone są do umiarkowanych warunków, czyli takich, które panują w naszym kraju, jednak dla osób korzystających ze stoków zagranicznych, niezbędne będą gogle ze szkłami dla bardziej ekstremalnych warunków. Ciekawą alternatywą dla wszystkich rodzajów szkieł są odpowiedniki fotochromatyczne, które w zależności od natężenia światła słonecznego przyciemniają się lub rozjaśniają.