Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Szafka na buty - niezbędny element przedpokoju | Relacja na Żywo
Szafka na buty - niezbędny element przedpokoju
Dom

Szafka na buty - niezbędny element przedpokoju

Przedpokój, jako jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu powinien być urządzony dobrze i funkcjonalnie. Umieszczenie w nim szafki na buty jest obowiązkowe, wśród wymagań co do niej najważniejsza jest pojemność i odpowiedni rozmiar. Musi się w niej zmieścić obuwie, z którego korzysta cała rodzina – to zadanie nie należy do łatwych, jednak jest możliwe do realizacji.

Szafka na buty - niezbędny element przedpokoju

Szafka na buty z siedziskiem – funkcjonalność i wygoda

Nikogo nie trzeba przekonywać, że przedpokój jest rodzajem wizytówki całego domu, czy mieszkania. Dlatego właśnie podczas jego urządzania niezbędne jest poświęcenie odpowiednio dużej uwagi i czasu. Całość musi być spójna i przede wszystkim dopasować do wielkości powierzchni użytkowej. Jest to o wiele trudniejsze, gdy w przedpokoju mamy na przykład wnękę. Jednak dla współczesnego przemysłu meblarskiego nie ma rzeczy niemożliwych, poradzi sobie z każdym wyzwaniem. Produktem do zadań specjalnych jest na przykład szafka na buty z siedziskiem. Kształtem i konstrukcją przypomina elegancką i prestiżową skrzynię lub kufer. Siedzisko może być twarde lub tapicerowane efektownym materiałem, czasami wyłożone miękką gąbką, która podnosi komfort siedzenia. W środku znajdują się półki i przegródki służące do przechowywania wielu par obuwia. Konkretna liczba par butów jest oczywiście uzależniona od wymiarów mebla. szafka na buty z siedziskiem może być otwierana na zasadzie podnoszenia wieka lub mieć zamontowane uchylne drzwiczki.  W pierwszym wariancie mamy wieko unoszone dzięki zawiasom, po otwarciu w szafce można ustawiać buty na stojąco. Szafka na buty z siedziskiem otwierana przy pomocy drzwiczek ma w środku schowki na buty, pomieszczą się wszystkie rodzaje obuwia – zarówno letnie, jak i zimowe.

Zalety szafek na buty z siedziskiem

Szafka na buty z siedziskiem to obowiązkowy i funkcjonalny element w każdym przedpokoju. Pozostawianie obuwia na podłodze wiąże się z wiecznie panującym bałaganem, na podeszwach przenosimy przecież mnóstwo zanieczyszczeń. Chowanie butów do specjalnie zaprojektowanych szafek jest przede wszystkim bezpieczne z punktu widzenia obecności małych dzieci. Wiadomo, iż są one bardzo ciekawskie i zaglądają we wszystkie zakamarki. W każdej chwili mogą chwycić obuwie zewnętrzne i narażać się na działanie bakterii. Szafka na buty z siedziskiem zapewni zatem nie tylko bezpieczeństwo najmłodszym, ale również zachowa ład i porządek w przedpokoju. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest niekwestionowana wygoda, zakładanie i ewentualne sznurowanie butów w pozycji siedzącej przebiega o wiele sprawniej. Zwłaszcza, jeżeli pomieszczenie jest bardzo małe, nie ryzykujemy utraty równowagi i w konsekwencji wyrządzenia sobie krzywdy. Każda szafka na buty powinna być oczywiście solidnie wykonana, w przypadku tych z siedziskiem wskazana jest jej minimalna nośność aż do 150 kilogramów. Dobrze, gdy samo siedzisko jest oddzielone od podłoża, na którym może znajdować się wilgoć, czy różne zanieczyszczenia. Tym samym chronimy również materiały, z których wykonane są meble do przedpokoju.