Obecność w mediach społecznościowych wiąże się między innymi z publikowaniem zdjęć i filmików, które podlegają pewnym obróbkom. Dzięki niektórym zabiegom można wprowadzić ciekawe efekty oraz podnieść jakość publikowanych plików. Największą bazą aplikacji potrzebnych do edycji filmów może pochwalić się sklep Google Play, który jest zainstalowany we współczesnych smartfonach. Warto zatem zapoznać się z najlepszymi, aby wybór nie był przypadkowy, a dobrze sprostał wszystkim oczekiwaniom.
Przegląd aplikacji do montowania filmów
Publikowanie treści w mediach społecznościowych wymaga nie tylko dobrej jakości materiałów, ale również odpowiednią wielkość. Zamieszczanie zbyt długich filmików jest niemożliwe, dlatego użytkownicy je edytują przed dodaniem. Każda aplikacja do montowania filmów zapewnia pewne efekty dodatkowe, możliwości przyspieszenia, czy zwalniania tempa odtwarzania. Na przykład aplikacja o nazwie InShot jest uniwersalną propozycją do edycji zarówno filmów, jak i zdjęć – odpowiednią opcję wybiera się przy każdorazowym uruchomieniu. Można skorzystać ze wszystkich efektów, lub tylko części, choć najczęściej wybierana jest opcja skrócenia nagrania. Opisywana aplikacja do montowania filmów pozwala także na dopasowanie pliku do konkretnego kanału internetowego, na którym ma zostać umieszczony. Na korzyść przemawia także duży wybór podkładów muzycznych, co zawsze podnosi estetykę nagrań. Power Director to zdecydowanie bardziej zaawansowana aplikacja do montowania filmów na smartfonach. Po wgraniu pliku jest on osadzany na osi czasu, z poziomu której łatwo stosować poszczególne efekty i umiejscowić je w momencie trwania filmu. Stosowane są ponadto przejścia, dodatkowe zdjęcia między ujęciami i dźwięki – tym samym uzyskuje się pełną kontrolę nad edycją na każdym etapie.
W jakich aplikacjach warto montować filmy?
Aplikacja do montowania filmów w postaci Quik oferuje prostą obsługę każdemu użytkownikowi, ale tylko w określonych formach. Można wybrać jeden z gotowych szablonów, co dla osób chcących zrobić własną aranżację, może po prostu nie wystarczyć. Wgrywając plik, użytkownik ma do wyboru 3 zakładki: w pierwszej gotowe szablony, w drugiej możliwość zmiany w zakresie ścieżki dźwiękowej i w trzeciej do wyboru długość pliku, jego format, filtry i czcionki. Po wyborze konkretnych opcji możliwe jest przejście do kolejnego etapu modyfikacji. Przy czym udostępniane jest nieco szersze menu, na przykład możliwość dodania efektów spowolnienia lub przyspieszenia, napisów, kadrowania oraz miksowania z innymi filmami. Jest to jedna z najlepszych rozwiązań dla osób, które chcą szybko edytować film i umieścić go na portalu społecznościowym. Dla bardziej zaawansowanych oczekiwań poleca się aplikację VivaVideo, w której dostępny jest cały wachlarz różnorodnych efektów uatrakcyjniających każdy filmik. Pierwszym skojarzeniem może być chaos, lecz możliwości poszczególnych funkcji od razu je zmieni. Ta aplikacja do montowania filmów jest umiejscowiona po środku – pomiędzy najmniej, a najbardziej zaawansowanym narzędziem.