Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Czarter Karaiby, czyli rejsy po Karaibach wynajętym katamaranem | Relacja na Żywo
Czarter Karaiby, czyli rejsy po Karaibach wynajętym katamaranem
Podróże

Czarter Karaiby, czyli rejsy po Karaibach wynajętym katamaranem

Karaiby to rajski region w Ameryce Środkowej, na którego składają się tysiące mniejszych i większych wysp. Lazurowa woda, czyste plaże, palmy i dzika przyroda co roku przyciągają do siebie wielu miłośników wypoczynku w tropikalnych klimatach połączonego z żeglowaniem po spokojnych, karaibskich wodach. Jak doświadczyć tego wszystkiego? Najprościej decydując się na czarter katamaranu!

Rejs Karaiby – które miejsca warto odwiedzić podczas żeglowania?

Na rejsy po Karaibach najkorzystniej wybierać się w okresie między listopadem a marcem. W tym czasie panują tam bowiem korzystne warunki atmosferyczne oraz istnieje najmniejsze prawdopodobieństwo występowania huraganów, które często nawiedzają ten region. Stabilne warunki pogodowe oraz spokojne wiatry zapewniają wysokie bezpieczeństwo żeglowania oraz gwarantują komfortowy wypoczynek zarówno na lądzie, jak i na wodzie.

Najpopularniejszym regionem do żeglowania na Karaibach jest obszar małych Antyli. Katamaran lub jacht możemy z powodzeniem wynająć m. in. na Martynice i przy okazji rozkoszować się wypoczynkiem na białych plażach. Martynika to także znakomite miejsce na spędzenie części urlopu dla miłośników sportów wodnych – komfortowe temperatury, spokojne wody oraz sprzyjające wiatry z pewnością pozwolą każdemu aktywnie spędzić wolny czas.

Czarter Karaiby – co wybrać jacht czy katamaran?

Czarter Karaiby, czyli rejsy po Karaibach wynajętym katamaranem

Doświadczone w żeglowaniu osoby i wszyscy miłośnicy żeglowania mogą wybrać się na rejsy po Karaibach wynajętym jachtem lub katamaranem. Czarter tego drugiego jest zdecydowanie najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, swobodzie żeglowania oraz komforcie. Katamaran doskonale sprawdza się do żeglowania także podczas opadów tropikalnych deszczów, a jego zanurzenie pozwala na pływanie po płytszych wodach.

Nie oznacza to jednak, że rejsy po Karaibach nie mogą odbywać się zwykłym jachtem. Bez względu bowiem na to, na którą z tych dwóch opcji się zdecydujemy, żeglowanie po Morzu Karaibskim z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń oraz emocji. Planując swoją wyprawę na Karaiby warto jednak pamiętać o odpowiednio wczesnym dokonaniu rezerwacji wybranej łodzi. Poleca się, aby zadbać o to z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem zwłaszcza, jeśli zależy nam na dostępności konkretnego jachtu.

Rejs Karaiby – luksusowy katamaran od polskiej firmy

Katamaran można wynająć z kapitanem lub bez niego. Wynajmując jacht w opcji ze skiperem to kapitan zajmuje się obsługą łodzi, a uczestnicy wyprawy pomagają mu, jeśli potrafią i mają na to ochotę. Pozwala to na komfortowe spędzenie urlopu, czerpanie maksimum przyjemności ze zwiedzania Karaibów oraz zdobycie doświadczenia w żeglowaniu pod okiem wykwalifikowanej i przeszkolonej osoby.

Katamaran „Shanties” to luksusowy jacht typu Leopard 46 będący własnością polskiej firmy zajmującej się profesjonalną organizacją rejsów po Karaibach. Na jego pokładzie znajdują się cztery, 2-osobowe kabiny z łazienką, dwie pojedyncze kabiny z toaletą oraz dostępna jest przestronna kuchnia, salon i kokpit.