Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Co daje nam jazda na motocyklu? | Relacja na Żywo
Co daje nam jazda na motocyklu?
Podróże

Co daje nam jazda na motocyklu?

Podróżowanie motocyklem to często dla wielu z nas wolność. Doznaje się wtedy wielu przyjemnych odczuć, które przy podróżowaniu samochodem są niemożliwe do osiągnięcia. Dlaczego zatem warto jeździć na motocyklu?

Dostrzeganie potencjału

Jedną z przewag motocyklów nad samochodami jest możliwość dojechania wszędzie tam, gdzie czterokołowy pojazd miałby problem z dotarciem. Bardzo często możemy wtedy odkrywać widoki, które są niedostępne dla podróżujących samochodami. Nie musimy się wtedy również martwic o miejsce parkingowe. Motocykl można zostawić w dowolnym miejscu, a i tak jest mała szansa, że będzie komukolwiek przeszkadzał. W przypadku samochodów ten problem byłby z pewnością znacznie większy.

Ograniczanie potrzeb

Podróżowanie motocyklem ma to do siebie, że jesteśmy mocno ograniczeń co do ekwipunku, który możemy wziąć. Nie mamy sporego bagażnika, gdzie schowamy wszelkie niepotrzebne rzeczy. Jeżdżąc na motocyklu uczymy się brać tylko te rzeczy, które są nam absolutnie niezbędne. Mamy wtedy większy komfort jazdy, a spalanie paliwa jest znacznie mniejsze.

Co daje nam jazda na motocyklu?

Wolność umysłu

Swobodnie wiejący wiatr to częsty powód, dla którego ludzie udają się w długie podróże motocyklami. To my wtedy jesteśmy osobami decydującymi za nasze bezpieczeństwo i to od nas zależy, czy dojedziemy do wyznaczonego miejsca cali i zdrowi. Podróżowanie motocyklem uczy również koncentracji. Nawet nowoczesne motocykle nie posiadają tylu usprawnień, co nowe samochody. Cały czas los leży w naszych rękach oraz umiejętnościach jazdy na motocyklu. Nawet najmniejszy błąd może spowodować bolesny upadek. Dzięki częstym podróżom zyskujemy dodatkowy zmysł koncentracji, której po pewnym czasie nie zaburzą nawet najbardziej nieprzewidziane sytuacje.

Jazda na motocyklu to oczywiście spora odpowiedzialność. Sporo osób niestety nie rozumie tego, przez co jesteśmy świadkami wielu wypadków, w których udział biorą motocykliści, dla których szybkość i brawura jest ważniejsza od zdrowia i bezpieczeństwa. Odsetek takich wypadków cały czas rośnie.