Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Dlaczego warto regularnie mierzyc ciśnienie krwi? | Relacja na Żywo
Dlaczego warto regularnie mierzyc ciśnienie krwi?
Zdrowie

Dlaczego warto regularnie mierzyc ciśnienie krwi?

Dobry ciśnieniomierz to jedno z podstawowych urządzeń medycznych, które warto mieć w domowej apteczce. Systematyczne badanie ciśnienia jest bardzo ważne przede wszystkim dla osób, które miały lub mają problemy zdrowotne związane z układem krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i choroby serca, a także dla osób o zawale serca.

Dlaczego warto regularnie mierzyć ciśnienie?

Dla szczególnie narażonych na choroby serca i układu krążenia osób codzienne pomiary ciśnienia to obowiązek. Warto wyrobić sobie nawyk regularnego pomiaru, by szybko i skutecznie wykryć ewentualne nieprawidłowości w pracy układu krążenia i ustrzec się w ten sposób wielu problemów zdrowotnych. Robiąc w domu regularne pomiary ciśnienia chcemy polegać na wyniku, który widzimy na ekranie czytnika. Należy zatem pamiętać, że tylko dobry i rzetelny ciśnieniomierz zapewni pomiar, na którym możesz polegać, i na podstawie którego możesz podejmować odpowiednie kroki.

Jaki ciśnieniomierz wybrać?

Niezawodne urządzenia do pomiaru ciśnienia znajdziesz na Sanity.pl. Wśród oferowanych na stronie ciśnieniomierzy elektronicznych znajdziesz zarówno modele naramienne, jak i nadgarstkowe, które różni miejsce zakładania mankietu do pomiaru. Ciśnieniomierze elektroniczne wyczuwają drgania wywołane przez przepływającą pod mankietem krew co przy prawidłowym, zgodnym z instrukcją użytkowaniu zapewni nam prawidłowy i szybki pomiar. Ważne jest zachowanie kilku zasad prawidłowego pomiaru – powinniśmy go przeprowadzać wypoczęci, na odsłoniętym ramieniu, w pozycji siedzącej, a mankiet powinien być starannie założony, zgodnie z załączoną instrukcją. Ciśnieniomierze nadgarstkowe dzięki swojej kompaktowej budowie będą świetną alternatywą w podróży. Pomiar wykonamy na nadgarstku, co wyklucza potrzebę zdejmowania odzieży z całego ramienia. Bardziej uniwersalnym rozwiązaniem dla całej rodziny do stosowania w domu będzie natomiast ciśnieniomierz naramienny SIMPLE dostępny na Sanity.pl. To ciśnieniomierz łatwy w obsłudze, lekki i poręczny. Zapewnia dokładność wyniku i komfort pomiaru.

Dlaczego warto regularnie mierzyc ciśnienie krwi?

Ciśnieniomierze do zadań specjalnych

Oprócz uniwersalnych modeli ciśnieniomierzy dla całej rodziny Sanity.pl oferuje ci również modele stworzone z myślą o konkretnych problemach. Jeśli szukamy aparatu przeznaczonego dla osoby starszej to najlepszym rozwiązaniem będzie ciśnieniomierz naramienny SENIOR Sanity, który zaprojektowano z myślą właśnie o nich. Pozwala na samodzielne wykonanie pomiaru, wyposażony jest w duży wyświetlacz. Jest bardzo łatwy w obsłudze i wygodny. Wykorzystano w nim technologię FDS ( Fast&Delicate System), czyli pomiar od dołu, co zapewnia komfort i szybkość pomiaru. Ponadto posiada inteligentną funkcję wykrywania arytmii. Podobne parametry posiada ciśnieniomierz SERCE PLUS, który pozwoli ci jeszcze skuteczniej kontrolować stan zdrowia. Pomiar jest bezbolesny, bez uczucia dyskomfortu, a pamięć wyników ułatwi lekarzowi monitorowanie zdrowia pacjenta. Dla osób aktywnych powstał ciśnieniomierz SMART Cardio marki Sanity. Pozbawiony jest on kabli, co przekłada się na wygodę jego użytkowania. Dokonuje pomiaru szybko i bezboleśnie, dzięki pomiarowi od dołu. Wyposażony jest z zintegrowany mankiet i wydajny akumulator. Te cechy pozwalają na dokonanie pomiaru praktycznie w każdych warunkach, a czujnik ruchu ręką zapewni jego prawidłowość.