Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak wybrać kolumny głośnikowe do domu? | Relacja na Żywo
Jak wybrać kolumny głośnikowe do domu?
Hobby

Jak wybrać kolumny głośnikowe do domu?

Wybór kolumn głośnikowych ma szczególne znaczenie dla radości słuchania muzyki. Niewiele jest poradników, które pozwalają rozstrzygnąć wszystkie wątpliwości kupującego i pomóc mu w wyborze najlepszego dla niego rozwiązania. Na co warto zwracać uwagę przy zakupie kolumn, aby stać się posiadaczem dobrej jakości sprzętu w przystępnej cenie?

Cena a jakość dźwięku – kolumny z wysokiej, średniej i niskiej półki cenowej

Najlepszej jakości kolumny głośnikowe renomowanych producentów kosztują sporo, przez co często są poza zasięgiem przeciętnych kupujących. Często jedynym wyjściem, aby stać się właścicielem takiego sprzętu jest odkupienie używanego urządzenia od jego poprzedniego właściciela. Jeśli natomiast jedynym słusznym wyborem jest dla nas zakup nowych kolumn głośnikowych, pozostaje skoncentrować się na urządzeniach z niskiej lub średniej półki cenowej.

Dobrej jakości kolumny głośnikowe możemy nabyć już za ok. 1000 zł, ale nie brakuje w sprzedaży także jeszcze bardziej przystępnych cenowo modeli, których cena wynosi ok. 300-500 zł. Osoby o większym budżecie mogą także stać się właścicielami dobrej jakości kolumn w cenie ok. 2000 zł, które będą dobrym zakupem na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Jak wybrać kolumny głośnikowe do domu?

Najważniejsze funkcje i parametry kolumn głośnikowych

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje kolumn. Wśród nich warto wymienić kolumny podłogowe, podstawkowe, dwudrożne, trójdrożne oraz subwoofer. Rodzaj kolumn powinien być dostosowany do oczekiwań kupującego oraz wielkości pomieszczenia, w których będą użytkowane. Nie ma bowiem najmniejszego sensu w kupowaniu dużych kolumn do małych pokojów. Małe, kompaktowe kolumny nie będą z kolei dobrze prezentowały się w dużym, przestronnym salonie.

Najczęściej wybieranym rodzajem głośników są kolumny podłogowe, które umieszcza się bezpośrednio na podłodze. Sporym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się dziś także kolumny podstawkowe, które mogą zostać zawieszone na ścianie. Osoby poszukujące nagłośnienia do kina domowego powinny natomiast zwrócić uwagę na subwoofer, który zadba o odpowiednią jakość dźwięków o niskich tonach.