Duża moc i wybór odpowiedniej długości fali pozwalają na głęboką penetrację tkanek. Oferuje skuteczną i nieuzależniającą formę leczenia. Poprzez naturalny proces transferu energii (biostymulacja i efekt fotomechaniczny) przyspiesza gojenie i regenerację.
W jakiej sytuacji jest zalecany laser wysokoenergetyczny?
Taki laser jest szczególnie skuteczny w leczeniu urazów sportowych, np. napięcia mięśniowego lub zniekształcenia stawów. Może być też z powodzeniem stosowany w bólu pleców, spowodowanym np. przepuklinę kręgosłupa (wypadnięcie dysku). laser wysokoenergetyczny jest niezwykle przydatny w leczeniu zaburzeń w odcinku szyjnym, powodujących dokuczliwy ból.
Wskazania:
- urazy sportowe,
- stan zapalny,
- zwichnięty bark,
- skręcenie kostki,
- przepuklina kręgosłupa (wypadnięcie dysku),
- bóle miesiączkowe,
- bóle krzyża,
- zwyrodnieniowe zapalenie stawu kolanowego,
- bolesne skurcze mięśni.
Tryby lasera
Laser o wysokiej intensywności może być używany w dwóch trybach: pulsacyjnym i ciągłym. Tryb pulsacyjny oznacza włączanie i wyłączenia lasera o bardzo wysokiej częstotliwości. Jest stosowany w leczeniu bólu. W trybie ciągłym laser jest włączony przez cały czas zabiegu. Jest używany do biostymulacji, leczenia i regeneracji.
Czy zabieg laserowy jest bezpieczny i bezbolesny?
Leczenie laserem wysokoenergetycznym jest bezpieczne, Istnieją jednak pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo. Światło lasera może być niebezpieczne dla oczu (nawet zamkniętych). Dlatego zarówno pacjent, jak i fizjoterapeuta muszą mieć okulary ochronne. Dostarczane są przez producenta urządzenia. Podczas zabiegu fizjoterapeuta pyta stale pacjenta o odczucia i ewentualnie dostosowuje do nich moc lasera. Jedną z największych zalet lasera wysokoenergetycznego jest to, że jest absolutnie bezbolesny.
Jaka jest liczba zalecanych zabiegów?
Liczba zabiegów różni się w zależności od przypadłości, nasilenia i reakcji organizmu pacjenta na leczenie. Liczba zabiegów może wynosić od 3 do 15, a nawet więcej w bardzo ciężkich przypadkach. Skontaktuj się ze swoim fizjoterapeutą/lekarzem. Wskaże liczbę zalecanych zabiegów. Typowa liczba zabiegów na tydzień wynosi od 2 do 5.
