Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Dlaczego warto skorzystać z lasera wysokoenergetycznego? | Relacja na Żywo
Dlaczego warto skorzystać z lasera wysokoenergetycznego?
Zdrowie

Dlaczego warto skorzystać z lasera wysokoenergetycznego?

 

Duża moc i wybór odpowiedniej długości fali pozwalają na głęboką penetrację tkanek. Oferuje skuteczną i nieuzależniającą formę leczenia. Poprzez naturalny proces transferu energii (biostymulacja i efekt fotomechaniczny) przyspiesza gojenie i regenerację.

W jakiej sytuacji jest zalecany laser wysokoenergetyczny?

Taki laser jest szczególnie skuteczny w leczeniu urazów sportowych, np. napięcia mięśniowego lub zniekształcenia stawów. Może być też z powodzeniem stosowany w bólu pleców, spowodowanym np. przepuklinę kręgosłupa (wypadnięcie dysku). laser wysokoenergetyczny jest niezwykle przydatny w leczeniu zaburzeń w odcinku szyjnym, powodujących dokuczliwy ból.

Wskazania:

  • urazy sportowe,
  • stan zapalny,
  • zwichnięty bark,
  • skręcenie kostki,
  • przepuklina kręgosłupa (wypadnięcie dysku),
  • bóle miesiączkowe,
  • bóle krzyża,
  • zwyrodnieniowe zapalenie stawu kolanowego,
  • bolesne skurcze mięśni.

 Dlaczego warto skorzystać z lasera wysokoenergetycznego?

Tryby lasera

Laser o wysokiej intensywności może być używany w dwóch trybach: pulsacyjnym i ciągłym. Tryb pulsacyjny oznacza włączanie i wyłączenia lasera o bardzo wysokiej częstotliwości. Jest stosowany w leczeniu bólu. W trybie ciągłym laser jest włączony przez cały czas zabiegu. Jest używany do biostymulacji, leczenia i regeneracji.

Czy zabieg laserowy jest bezpieczny i bezbolesny?

Leczenie laserem wysokoenergetycznym jest bezpieczne, Istnieją jednak pewne środki ostrożności, których należy przestrzegać, aby zapewnić bezpieczeństwo. Światło lasera może być niebezpieczne dla oczu (nawet zamkniętych). Dlatego zarówno pacjent, jak i fizjoterapeuta muszą mieć okulary ochronne. Dostarczane są przez producenta urządzenia. Podczas zabiegu fizjoterapeuta pyta stale pacjenta o odczucia i ewentualnie dostosowuje do nich moc lasera. Jedną z największych zalet lasera wysokoenergetycznego jest to, że jest absolutnie bezbolesny.

 Dlaczego warto skorzystać z lasera wysokoenergetycznego?

Jaka jest liczba zalecanych zabiegów?

Liczba zabiegów różni się w zależności od przypadłości, nasilenia i reakcji organizmu pacjenta na leczenie. Liczba zabiegów może wynosić od 3 do 15, a nawet więcej w bardzo ciężkich przypadkach. Skontaktuj się ze swoim fizjoterapeutą/lekarzem. Wskaże liczbę zalecanych zabiegów. Typowa liczba zabiegów na tydzień wynosi od 2 do 5.