Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak dużo trzeba wydać podczas wizyty w wydziale komunikacji? | Relacja na Żywo
Jak dużo trzeba wydać podczas wizyty w wydziale komunikacji?
Biznes

Jak dużo trzeba wydać podczas wizyty w wydziale komunikacji?

Zakup samochodu to bardzo duże przeżycie dla każdego kierowcy. Powinien być on przemyślany i odpowiednio zorganizowany. Warto pamiętać, że wydatki związane z utrzymaniem pojazdu to nie tylko cena jego zakupu. Kolejne koszty pojawiają się już na etapie rejestracji, a w dalszej kolejności należy liczyć się z zakupem paliwa, kosztami przeglądów, ubezpieczenia, ewentualnych napraw czy wymiany opon. Często utrzymanie samochodu jest związane z jego marką, klasą i stanem technicznym, jednakże są opłaty, które są niezmienne niezależnie od kwoty wydanej na zakup auta. Mowa oczywiście o rejestracji i wszystkich związanych z nią opłatach.

Poszczególne wydatki związane z rejestracją

Kwota związana z rejestracją pojazdu jest stała, jednakże decydując się na modyfikacje odbiegające od normy, bądź konieczność wypisania pełnomocnictwa należy liczyć się z podniesieniem tej stawki. Zwyczajowo za rejestracje pojazdu, zakupionego w Polsce, zapłaci się 180,50 zł. Dotyczy to pojazdu, który wymaga zmiany tablic, a jego właściciel decyduje się na wydanie miękkiego dowodu. Co właściwie składa się na tę kwotę?

·         Przede wszystkim, jest to cena tablic rejestracyjnych, które w wypadku samochodów kosztują 80 zł za dwie tablice.

·         Kolejnym wydatkiem jest uiszczenie opłaty za nowy dowód rejestracyjny, który jest konieczny do poruszania się pojazdem, na ten dokument należy przeznaczyć 54 zł.

·         Nie jest on jednak wydawany od razu, dlatego też jeżeli właściciel chce od razu poruszać się samochodem musi zakupić tymczasowy dowód miękki, który kosztuje 13,50 zł.

·         Pozostaje jeszcze nalepka kontrolna (18,50 zł) i legalizacyjna (12,50 zł).

·         Na koniec nie można zapomnieć o opłatach ewidencyjnych, które łącznie wynoszą 2 zł.

Jak dużo trzeba wydać podczas wizyty w wydziale komunikacji?

Koszty dodatkowe

Każdy kierowca, który przychodzi zarejestrować pojazd może zdecydować się na zakup tablic specjalnych, które podwyższą jego opłaty aż o 1000 zł. Jest także możliwość dokupienia tablic na przyczepę, w cenie 40 zł. Kolejnym dodatkowym wydatkiem, w wypadku zgłaszania rejestracji przez osoby trzecie, spoza rodziny, jest opłata skarbowa za pełnomocnictwo w kwocie 17 zł.