Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak wysyłać i odpowiednio zabezpieczyć przedmioty o wysokiej wartości? | Relacja na Żywo
Jak wysyłać i odpowiednio zabezpieczyć przedmioty o wysokiej wartości?
Biznes

Jak wysyłać i odpowiednio zabezpieczyć przedmioty o wysokiej wartości?

Prowadząc biznes, często wysyłamy towary i produkty o wysokiej wartości. Często są też one wręcz bezcenne np. jak indywidualne zamówienia czy personalizowane części. W takiej sytuacji najważniejszym czynnikiem, o którym myślimy, jest odpowiednie zabezpieczenie paczki. W tym tekście podpowiadamy jak odpowiednio zapakować przesyłkę i zbadać o bezpieczeństwo wysłania cennych rzeczy.

Jak wysyłać i odpowiednio zabezpieczyć przedmioty o wysokiej wartości?

 

Pakowanie paczki

Pierwszym elementem bezpiecznego wysyłania cennych przedmiotów jest odpowiedni dobór opakowania. Musi być ono dopasowane — większe o kilka — kilkanaście centymetrów z każdej strony od przedmiotu. Pudełko nie może bezpośrednio przylegać do przedmiotu, gdyż w ten sposób na wartościowy ładunek będą przenosiły się wszystkie wibracje czy uderzenia. Pudełko musi być też wykonane z twardego i wytrzymałego papieru np. warstwowego, które ma możliwość odkształcania się po uderzeniu.

Kolejnym elementem jest wypełnienie paczki — wolnego miejsca między ściankami pudełka a samego przedmiotu. Warto w tym celu wykorzystać zmięty papier pakowy, piankę, styropian czy małe gąbki. Wypełnienie musi sprawiać, że przedmiot znajdujący się w środku nie będzie się przesuwał i będzie pewnie umieszczany w paczce. Elementem, o którym zapomina wiele osób, jest dodatkowe zabezpieczenie wnętrza nawet cienką folią plastikową — nieprzepuszczającą wilgoci oraz wody. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasza przesyłka np. elektroniczna dotrze nieuszkodzona, warto zabezpieczyć się również na wypadek zalania paczki.

 

Zabezpieczenie samego przedmiotu

Jeśli posiadamy już odpowiednie pudełko z wypełnieniem, należy również pamiętać o zapakowaniu i zabezpieczeniu samego przedmiotu. Wedle możliwości powinniśmy pozostawić przedmiot np. buty w oryginalnym opakowaniu. Następnie powinniśmy owinąć przedmiot folią bąbelkową lub piankową. Jest to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek silnego wstrząsu lub uderzenia. Jak zatem powinna być zapakowana wartościowa paczka? Przede wszystkim paczka musi być szczelnie zaciśnięta i zbita w sobie, posiadać warstwę do ew. zgniotu a sam cenny towar musi być zapakowany dodatkowo i spoczywać w środku paczki.

Porada: Gotową paczkę warto okleić kilkukrotnie taśmą pakową, co kilkanaście centymetrów tworząc na pudełku kratkę. Powinniśmy też okleić wszystkie kanty i ranty pudełka.