Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak założyć bloga i odnieść sukces w sieci? | Relacja na Żywo
Jak założyć bloga i odnieść sukces w sieci?
Biznes

Jak założyć bloga i odnieść sukces w sieci?

Marzysz o karierze blogera kulinarnego bądź modowego? Chciałbyś współpracować z największymi polskimi markami? Prowadzenie bloga jeszcze do nie dawna traktowane było jako hobby, dzisiaj blogowanie jest jednym z prostszych sposobów na zarobienie dużych pieniędzy. Wbrew pozorom zdobycie miana influencera nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Od czego zacząć? Poniżej znajdziesz krótki poradnik "krok po kroku", który ułatwi Ci założenie własnego bloga.

Krok pierwszy - pomysł na siebie

Przygotowując się do założenia bloga musisz dokładnie wiedzieć jakiej tematyki będzie on dotyczył. Blogi zazwyczaj ściśle powiązane są z pasjami oraz zainteresowaniami ich założycieli. Fotografia, uroda, motoryzacja, wizaż, moda a może fitness? Zastanów się jak ma wyglądać Twój blog, pomyśl nad treścią, fotografiami oraz docelowej grupie czytelników, do której chciałbyś trafić. Oryginalny pomysł na siebie to połowa sukcesu!

Jak założyć bloga i odnieść sukces w sieci?

Krok drugi - wybór platformy

Jednym z pierwszych i podstawowych kroków założenia bloga jest wybór platformy, obecnie najpopularniejszymi są te bezpłatne - WordPress.com oraz Blogspot. To najlepsze rozwiązanie w przypadku osób, które chcą przekonać się, że blogowanie stanie się ich sposobem na życie. Prócz platform bezpłatnych dostępne są także te płatne, choć wydają się one być bardziej profesjonalne (własna domena i hosting) to nie są one wyznacznikiem sukcesu. Wielu sławnych influencerów pierwsze kroki stawiało na darmowych platformach, w tym przypadku dużo zależy od Ciebie i Twojego zaangażowania.

Jak założyć bloga i odnieść sukces w sieci?

Krok trzeci - media społecznościowe

Sam blog to nie wszystko, jeżeli chcesz zostać rozpoznawanym blogerem musisz wiedzieć jak się wypromować. W dzisiejszych czasach obecność w mediach społecznościowych takich jak Facebook lub Instagram jest szansą na nawiązanie opłacalnych współprac z dużymi firmami a przede wszystkim możliwością rozprzestrzenienie treści blogowych w sieci. Umieszczając nowy wpis na blogu, dopilnuj tego by w mediach społecznościowych w tym samym czasie pojawiły się odpowiednie posty informujące Twoich czytelników o kolejnym interesującym artykule.

Podsumowując, samo założenie bloga nie jest gwarancją sukcesu, ten odniesiesz dopiero wtedy, kiedy dotrzesz do większej grupy wiernych czytelników. Tych z kolei zdobędziesz poprzez sumienną pracę, systematyczność oraz umieszczanie ciekawych i oryginalnych treści na blogu.