Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego? | Relacja na Żywo
Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?
Dom

Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?

Zbliża się czas kiedy w kościołach organizowane są sakramenty pierwszej komunii świętej. Jest to czas pełen ostatnich przygotowań i wyborów. Do jednego z nich z pewnością należy wybór odpowiednich kwiatów, które zostaną wykorzystane do komunijnego wianka oraz wiązanki.

Wianek sztuczny

Wiele osób decyduje się jednak na wianki plastikowe, głównie ze względu na cenę. Obawiają się też, że wianek z prawdziwych kwiatów szybko zwiędnie i nie będzie wyglądał ładnie. Wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje w związku, z czym każdy wybiera produkt, jaki jemu odpowiada. Po przyjęciu sakramentu pierwszej komunii świętej dzieci uczęszczają do kościoła na Biały Tydzień. Wtedy wianek ze sztucznych kwiatów jest zdecydowanie lepszym pomysłem.

Jakie kwiaty wybrać do wianka komunijnego?

Wianek naturalny

Ze względu na to, że maj i czerwiec są miesiącami wiosennymi, to zazwyczaj kojarzą się z pierwszymi, kwitnącymi kwiatami. Warto wtedy pomyśleć właśnie o kwiatach dostępnych w tym okresie. Profesjonalna florystka z łatwością doradzi nam odpowiednie kwiaty, które będą pięknie się prezentowały i jednocześnie będą wytrzymałe i trwałe. Problemem może być jedynie sesja fotograficzna, jeżeli będzie w innym dniu niż przyjęcie sakramentu.

Jakie kwiaty wybierać do wianka naturalnego?

Wybór kwiatów do wianka naturalnego zależy od tego, jakie kwiaty lubimy i jakie akurat są dostępne. Oczywiście możemy nieco zaszaleć i wybrać takie, które będą specjalnie sprowadzone dla nas, jednak wiąże się to z dodatkowymi opłatami i nie zawsze dostawa będzie na czas. Lepiej w tym wypadku posłuchać rady profesjonalnej florystki i zamówić kwiaty, które są dostępne od ręki. Jakie kwiaty zatem mamy do wyboru? Wianki najczęściej robione są z kwiatów takich jak storczyki, hiacynty, goździki, róże gałązkowe czy margerytki. Wianek będzie jeszcze ładniejszy i nabierze wyrazu, gdy dołożymy do niego gipsówkę, rumianki, stokrotki bądź konwalie. Dzięki ty dodatkom wianek nabierze lekkości i będzie idealny dla małej damy. Jak widzisz ile ludzi tyle opinii. Wybór zależny jest od preferencji i tego co lubimy.