Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jak wybrać zaproszenie na komunię? | Relacja na Żywo
Jak wybrać zaproszenie na komunię?
Dom

Jak wybrać zaproszenie na komunię?

Zaproszenia komunijne warto przygotować wcześniej. Dzięki temu unikniemy wielu nerwów i będziemy mogli wybrać odpowiedni wzór. Zazwyczaj wręczamy je wszystkim zaproszonym gościom. Pokazujemy, jak bardzo cenimy ich obecność na wyjątkowej uroczystości, jaką jest Komunia Święta. Kiedy już poznaliśmy datę Pierwszej Komunii i wiemy, gdzie zorganizujemy obiad, nadeszła pora na wybór zaproszeń.

Zwracajmy przede wszystkim uwagę na to, aby zaproszenia były idealnie dopasowane do wagi uroczystości. Muszą być też starannie wykonanie.

Jak wybrać zaproszenie na komunię?

Jakie zaproszenia wybrać?

Oferta zaproszeń jest naprawdę szeroka. Zwykle wszystkie mają elegancki motyw komunijny. Oczywiście należy wręczyć czyste i równo przycięte zaproszenie, Zwróćmy też uwagę na to, aby było czytelne. Jeśli będziemy je wysyłać głównie pocztą, powinny być wykonane na grubym papierze. Wtedy się nie zniszczą.

Zaproszenia komunijne są wspaniałą pamiątką. Dlatego warto zostawić chociaż jedno w swoim domu.

Uroczystość jest niezwykle podniosła. Zwróćmy więc uwagę na wszystkie detale. Najpopularniejsze są białe, srebrne i złote zaproszenia. Wyglądają bardzo elegancko. Chętnie wybierane są też kwiatowe wzory, pastelowa kolorystyka oraz niebieski i granatowy. Na wielu zaproszeniach znajdziemy motyw Hostii i Kielicha Eucharystycznego albo Dziecka Komunijnego.

Jakie wzory są teraz bardzo modne?

Obecnie króluje prostota i oryginalność. Możemy wybrać gotowe zaproszenia lub personalizowane. W tym drugim przypadku sami wybieramy tekst i podajemy drukarnii listę zaproszonych gości. Nie wpisujemy ich długopisem lub piórem. Niezwykle modne i eleganckie jest teraz połączenie bieli ze srebrem.

Jeśli chcemy, by zaproszenie wyglądało świeżo i elegancko, zdecydujmy się na białe zaproszenie z pastelowymi kokardkami lub subtelnym, zielonym wianuszkiem. Jeżeli zaproszenia ma być wręczane przez dziewczynkę, możemy też wybrać biel połączoną z delikatnym różem oraz jasnym fioletem. Wygląda przepięknie.

Możemy też zdecydować się na stylowe połączenie bieli ze złotem. Niezwykle elegancko wygląda ornamentowa złota Hostia. Takie zaproszenie warto włożyć do białej koperty z pozłacanym wnętrzem.

Motywy kwiatowe

Bardzo modne są również eleganckie motywy kwiatowe. Wyróżniają się delikatnością i świeżością. Znajdziemy wiele różnych wzorów. Występują w rozmaitych kolorach. Wspaniale pasują do uroczystości, w której motywem przewodnim są właśnie kwiaty. Kwiaty na zaproszeniu dopasujmy do tych, które mają ozdobić stół komunijny. Królują piwonie, lilie, konwalie i anemonie. Popularne zaproszenia na komunię dla chłopców są utrzymane w kolorystyce biało-niebieskiej.

Od pewnego czasu możemy też znaleźć zaproszenia, w których można umieścić zdjęcie dziecka. Są świetną pamiątką nie tylko dla całej rodziny, ale również dla dziecka.

Jak wybrać zaproszenie na komunię?

Jakie informacje powinny być zawarte w zaproszeniu?

Komponując treść, pamiętajmy o zawarciu następujących informacji:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • imię i nazwisko gościa,
  • na co dokładnie zapraszamy, czy tylko na uroczystość w Kościele, czy też na obiad w gronie najbliższych,
  • data i miejsce Pierwszej Komunii Świętej,
  • data i miejsce uroczystego obiadu,
  • wskazana jest prośba o potwierdzenie obecności i nasz numer telefonu.