Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Jakie okrycie dla niemowlaka? | Relacja na Żywo
Jakie okrycie dla niemowlaka?
Dom

Jakie okrycie dla niemowlaka?

W trakcie tworzenia wyprawki młoda mama przeszukuje fora internetowe wzdłuż i wszerz, aby wybrać jak najlepsze i najbezpieczniejsze rzeczy dla swojego maluszka. Młodzi rodzice są wręcz zarzucani ilością rzeczy, które powinny przydać się w opiece i pielęgnacji swojego nowonarodzonego dziecka. Bardzo często poruszaną kwestią jest okrycie niemowlęcia w trakcie snu. Czym przykrywać najlepiej i najbezpieczniej?

Rożek niemowlęcy

Bardzo często młodzi rodzice wychodzą ze sklepów z rożkiem niemowlęcym. Tak też zwykle obchodzi się z dziećmi w szpitalach, wszystkie dzieci są otulane rożkiem. Daje on poczucie bezpieczeństwa, ponieważ mocno przylega do ciała. Występują dwa rodzaje rożków, zapinane na rzepę oraz wiązane kokardką. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał z czego rożek jest wykonany. Najbardziej polecane są te ze 100% bawełną lub satyną. Ich pozytywnym aspektem jest to, że są hipoalergiczne. Na rynku spotykane są rożki z dodatkową kieszenią, w której umieszczono usztywnianą wkładkę z maty kokosowej. Ten rodzaj sprawdza się na początku rodzicielstwa, gdy rodzice dopiero uczą się jak właściwie trzymać swojego noworodka.

Jakie okrycie dla niemowlaka?

Śpiworek albo otulacz

Wybór ten tak naprawdę należy od dziecka. Dużo dzieci po urodzeniu lubią być ciasno otulone, ponieważ jest to związane z tym, że w brzuchu swojej mamy tak właśnie były ułożone. Śpiworek jest przeznaczony dla dzieci, które lubią mieć nieco więcej oddechu, głównie w okolicy nóg. Dzieci, które są niespokojne w śpiworku powinny zmienić go na otulacz.

Kołdra

Wybór kołdry pojawia się w momencie, gdzie dziecko jest nieco starsze. Zwykle są one później wykorzystywane, z obawy przed śmiercią łóżeczkową. Dla starszych maluchów poleca się zakup kołderki w rozmiarze 120x90cm, szczególnie przyda się w dwóch pierwszych latach życia dziecka.

Wybór właściwego okrycia dla dziecka jest kwestią indywidualną. Zależy to głównie od preferencji maluszka, pod którym jest spokojniejszy. Warto pamiętać o jakości danego okrycia, by niepotrzebnie nie uczulały delikatnej skóry dziecka.