Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Łazienka w stylu industrialnym - jak zaaranżować? | Relacja na Żywo
Łazienka w stylu industrialnym - jak zaaranżować?
Dom

Łazienka w stylu industrialnym - jak zaaranżować?

Łazienka to miejsce, w którym spędza się bardzo dużo czasu. Jest to przestrzeń przeznaczona nie tylko do codziennej higieny i pielęgnacji, ale także do relaksu, wyciszenia i regeneracji. W obecnych czasach łazienka pełni bardzo ważną rolę, a jej wykończenie jest jednym z ważniejszych punktów podczas aranżacji wnętrz. Klasyczne i delikatne piękno dla wielu osób to za mało, dlatego stawiają na industrialny i loftowy styl, który dodaje charakteru i wyróżnia łazienkę na tle innych. Jak stworzyć klimat opuszczonej fabryki w strefie relaksu, jaką jest łazienka? O tym poniżej.

Stylowy minimalizm

Decydując się na styl industrialny, należy pamiętać, że wbrew pozorom jest on stonowany i minimalistyczny. Znacznie częściej wstawia na mniej, a nie na więcej. Łazienka loftowa to przede wszystkim przestrzeń i nowoczesny design. Większość dekoracji i zastosowanych linii będzie nawiązywać do surowości i prostoty. Dodatki, wyposażenie i oświetlenie ma wyciszać i dawać swobodę oraz pełną funkcjonalność.

Łazienka w stylu industrialnym - jak zaaranżować?

Naturalne materiały

W łazienkach industrialnych najczęściej sięga się po stal, beton i cegłę. Prysznic to zazwyczaj jedynie szklane ścianki i brak brodzika. Wanna na czarnych nóżkach i czarne baterie to kwintesencja loftowego klimatu. Także druciane dodatki będą pięknie korespondować z bielą wanny i umywalki. Także białe płytki dadzą zachwycający efekt w zestawieniu z odkrytą cegłą. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się beton architektoniczny, który spełni swoje zadanie stworzenia przemysłowej przestrzeni.

Industrialne dodatki

Tutaj można zaszaleć, ale musi być to kontrolowane szaleństwo w dobrym stylu. Dobór dodatków w postaci lustra, dekoracji, szafek czy wieszaków musi być przemyślany. Dodatki powinny zachować swoją prostotę i surowość. Liczy się przede wszystkim nowoczesna estetyka, ale minimalistyczna i z oszczędnym wzornictwem. Nie można zapominać o funkcjonalności, ponieważ łazienka musi spełniać swoją rolę, ponieważ tylko wtedy sprosta wszystkim wymaganiom i oczekiwaniom domowników.