Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Największe atrakcje w Katowicach | Relacja na Żywo
Największe atrakcje w Katowicach
Podróże

Największe atrakcje w Katowicach

Niektórym osobom Katowice mogą wydać się mało atrakcyjne turystycznie. Jednak zarówno miasto, jak i jego okolice mają wiele do zaoferowania.

Kopalnia GUIDO

Znajduje się w Zabrzu, ale z Katowic dojedziemy do niej w 20 minut. Jest to nieczynna kopalnia węgla. Dla turystów została otwarta w 2007 roku. W obecności górnika zjedziemy kilkaset metrów pod ziemię. Usłyszymy wiele ciekawostek o pracy górników w XIX-XX wieku. Możemy podziwiać wiele multimedialnych rozwiązań. Wycieczkę uatrakcyjniają efekty dźwiękowe. Możemy nawet zobaczyć na żywo działanie kilku maszyn górniczych. Na poziomie 320 metrów pod ziemią możemy skosztować lokalnego piwa. Od pewnego czasu można wypożyczyć cały strój górniczy i “popracować” kilka godzin jako górnik.

Muzeum Śląskie

Z pewnością jest to jedno z najlepszych polskich muzeów. Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć niezwykłą wystawę „Światło historii”. Mieści się na jednym z najniższych pięter muzeum. Tak właśnie powinno wyglądać muzeum w XXI wieku. Znajduje się tu mnóstwo elementów interaktywnych, oryginalne instalacje, realistyczne konstrukcje pomieszczeń, dużo sztuczek świetlnych i dźwiękowych. Dowiemy się tutaj naprawdę wiele o historii Śląska. We wtorek wejście do muzeum jest za darmo.

Największe atrakcje w Katowicach

Festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice

Co roku w Katowicach organizowany jest fantastyczny i bardzo popularny festiwal muzyczny. Wspaniale łączy postindustrialne miejsca z oryginalnymi dźwiękami. Strefa festiwalowa organizowana jest na terenie Muzeum Śląskiego lub Centra Kongresowego.

Dolina Trzech Stawów

Jest niezwykle urokliwym zakątkiem Katowic. Znajduje się w centrum miasta. Może odrobinę przypominać śródmiejskie laguny i oazy, które znajdują się w największych australijskich miastach. Oferuje ścieżki dla rowerzystów i biegaczy. Znajdują się tu też boiska do siatkówki, miejska plaża i wypożyczalnia rowerów. Organizowanych jest tu dużo koncertów, a podczas festiwalu Tauron mieści się tutaj pole namiotowe z prysznicami i foodtruckami.

Największe atrakcje w Katowicach

Nikiszowiec

Zwany jest popularnie Nikiszem. To stara, prawie stuletnia klimatyczna dzielnica Katowic. Wyróżnia się zabudową z czerwonej cegły. Przypomina klasyczne angielskie miasteczka, tylko w bardziej surowym klimacie. Osiedle zostało zaprojektowane dla górników i ich rodzin. Oprócz domów znajdują się tu też sklepy, szkoły, kościół i punkty usługowe. W zasadzie jest to  samowystarczalne osiedle, z którego praktycznie nie musimy wychodzić. W centrum znajduje się nastrojowa kawiarnia Cafe Byfyj. Jest to bardzo uroczy zakątek w Katowicach.