Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Masaż leczniczy sposobem na wiele chorób | Relacja na Żywo
Masaż leczniczy sposobem na wiele chorób
Zdrowie

Masaż leczniczy sposobem na wiele chorób

Masaż leczniczy wykorzystywany był już w latach przed naszą erą do leczenia wielu schorzeń. Obecnie ten rodzaj rehabilitacji przeżywa swoje odrodzenie, ponieważ wielu lekarzy zaleca ten rodzaj terapii. Oczywiście masaż leczniczy to naturalna i nieinwazyjna forma leczenia. Stosowany jest przy wielu nieprawidłowościach i schorzeniach.

Masaż leczniczy i jego historia

Może wielu z nas to zadziwi, ale pierwsze wzmianki o masażu leczniczym pochodzą już ze starożytnych papirusów egipskich. To zadziwiające, że ludzie w tamtych czasach znali takie techniki leczenia schorzeń, a ponadto stali się mistrzami w tej dziedzinie. Bardzo często takie techniki były powiązane z religijnymi rytuałami. Już w XVI wieku lekarz Ambroise Pare zajął się badaniami na temat tej techniki. Masaż leczniczy to technika, która była badana również przez Clementa Josepha Tissota. Tak duże zainteresowanie tą formą rehabilitacji spowodowało gwałtowny jej rozwój oraz wyłonienie kilku technik przeprowadzania masażu leczniczego. Oczywiście wybór odpowiedniej zależy w dużej mierze od podstawowych informacji jak wiek, płeć, stan zdrowia czy przebyte choroby.

Masaż leczniczy sposobem na wiele chorób

Zasady przeprowadzania masażu leczniczego

Jak każdy prawidłowo wykonany zabieg niesie za sobą konieczność dostosowania się do specjalnych zasad. Przed rozpoczęciem wszelkich czynności konieczne jest przeprowadzenie z pacjentem wywiadu, a następnie omówienie poszczególnych etapów masażu leczniczego. Masaż leczniczy wymaga od osoby, która go przeprowadza pytania o odczucia pacjenta w jego trakcie. Ważne jest, aby ten rodzaj masażu wykonywany był w kierunku ruchu krwi oraz następowało dawkowanie odczuć od tych najsłabszych, aż do tych najsilniejszych. Osoba, która zajmuje się masażem leczniczym, powinna dobrać odpowiednią technikę do pojawiających się u pacjenta objawów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że większość pojawiających się bóli można wyeliminować dzięki tego typu masażowi. Masaż leczniczy może przynieść ogromną ulgę już po pierwszej sesji, a każda kolejna sprawi, że objawy nie będą się już więcej pojawiać.

Masaż leczniczy posiada naprawdę bogatą historię i nie bez powodu praktykowany jest do dzisiaj, choć często w zmienionej formie. Do tego ta forma leczenia jest naturalna i nieinwazyjna.