Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Materac piankowy czy lateksowy? Który jest lepszą inwestycją w zdrowy sen? | Relacja na Żywo
Materac piankowy czy lateksowy? Który jest lepszą inwestycją w zdrowy sen?
Zdrowie

Materac piankowy czy lateksowy? Który jest lepszą inwestycją w zdrowy sen?

Dobrej jakości materac zapewnia nam komfortowy i zdrowy sen. Warto więc dokładnie przemyśleć jego wybór, gdyż zakup materaca to inwestycja na całe lata, która zwróci się nam w postaci regenerującego snu i wygodnego wypoczynku. Jakie akcesoria najbardziej opłaca się dziś wybrać – tradycyjne materace piankowe czy bardziej nowoczesne materace lateksowe?

Materace lateksowe i ich cechy charakterystyczne

Jeszcze kilka lat temu wybór wydawał się bardzo prosty – najlepszymi opiniami cieszyły się materace lateksowe, które jako jedyne posiadały unikalne właściwości dopasowywania się do kształtu ciała swojego użytkownika. Dobrej jakości materace lateksowe pozwalają odciążyć kręgosłup podczas snu oraz zapewnić naszemu ciału odpowiednią pozycję podczas snu. Oprócz tego, materac lateksowy, dzięki swoim właściwościom antyalergicznym doskonale nadaje się do użytkowania przez alergików i osoby wrażliwe na roztocza. Jego powierzchnia nie sprzyja bowiem ich rozwojowi.

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór materaców wykonanych z popularnego lateksu. Nie oznacza to jednak, że każdy materac z tego materiału jest produktem wysokiej jakości. Tańsze akcesoria są zwykle dość słabej jakości i mogą charakteryzować się słabą przewiewnością, co negatywnie wpływa na jakość i komfort naszego snu. Materace lateksowe są ponadto dość ciężkie, co również warto wziąć pod uwagę. Decydując się na ich wybór warto inwestować jedynie w dobrej jakości akcesoria znanych i cenionych producentów, których jakość jest potwierdzona nie tylko przez reklamy, ale całe rzesze zadowolonych klientów.

Materac piankowy czy lateksowy? Który jest lepszą inwestycją w zdrowy sen?

Materace piankowe wracają do łask! Dlaczego warto w nie zainwestować?

Obecnie materace lateksowe mają jednak bardzo poważnego konkurenta. Są nim tradycyjne materace piankowe, które w ostatnich latach przeszły prawdziwą rewolucję. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii i zastosowaniu innowacyjnych materiałów możliwe stało się bowiem wyprodukowanie materaców o unikalnych i niezwykle poważanych właściwościach, które mogą z powodzeniem konkurować, a nawet górować nad lateksem.

Materace piankowe są przede wszystkim bardzo trwałe i wytrzymałe – kupując je możemy mieć więc pewność, że posłużą nam przez wiele kolejnych lat zapewniając wypoczynek na najwyższym poziomie. Występują w różnych rodzajach, a klienci mają do wyboru takie materiały, jak:

  • piany termoelastyczne (świetnie dopasowują się do kształtu ciała reagując na zmiany jego temperatury),
  • piany na bazie olejku lawendowego i szwajcarskich roślin (są przewiewne i odporne na działanie wilgoci),
  • piany wysokoelastyczne (trwałe i wytrzymałe materace, które przez wiele lat zachowują swoje unikalne właściwości).

Materace piankowe są także dużo lżejsze od swoich lateksowych odpowiedników, przez co łatwiej o ich przenoszenie oraz zachowanie porządku w sypialni. Ich doskonała przewiewność zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza oraz pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Prawidłowo dobrane materace piankowe oferują solidne podparcie dla kręgosłupa i są najlepszym wyborem dla osób poszukujących trwałego i wygodnego materaca na długie lata użytkowania.