Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Co robić podczas pobytu w Krakowie? | Relacja na Żywo
Co robić podczas pobytu w Krakowie?
Podróże

Co robić podczas pobytu w Krakowie?

Kraków i jego okolice są bardzo często obiektami wycieczek rodzinnych, zwłaszcza w sezonie letnim i jesiennym. Oczywiście warto odpowiednio wcześniej zatroszczyć się o jak najlepsze zaplanowanie każdej części podróży. Bierze się pod uwagę nie tylko ilość wolnego czasu, ale również fakt, czy w wyjeździe uczestniczą dzieci. Wówczas należy wybierać miejsca, w których nie będą one odczuwały nadmiernego zmęczenia.

Co robić podczas pobytu w Krakowie?

Miejsca warte zwiedzenia w okolicach Krakowa

Jeżeli w podróż wybiera się para lub większa grupa dorosłych osób warto rozważyć Niepołomice, które znajdują się  w odległości 23 kilometrów od Krakowa. Tamtejszy zamek był niegdyś miejscem odwiedzanym przez królów. Jakiś czas temu obiekt został odnowiony, a na jego terenie odbywają się wydarzenia kulturalne gromadzące wielu turystów. Nieopodal znajduje się Puszcza Niepołomicka, na terytorium której znajdują się torfowiska i całe mnóstwo ciekawych odmian roślin. To również gratka dla ornitologów, ponieważ ma się tam do czynienia z wieloma gatunkami ptaków w liczbie bliskiej 200. Obiektem wartym zwiedzenia jest ponadto Klasztor Benedyktynów, który powstał w 1044 roku, na miejscu istnieje możliwość skosztowania wypieków i konfitur wytwarzanych przez mnichów.  Ojcowski Park Narodowy – tutaj z kolei najbardziej rozpoznawalne są wapienne skały, Maczuga Herkulesa oraz Kaplica Na Wodzie i Źródełko Miłości. Miłośnicy wycieczek po jaskiniach po prostu muszą odhaczyć na mapie wojaży Jaskinię Wierzchowską, która jest najciekawszym tego rodzaju obiektem w całej Małopolsce. Szczególną uwagę zwraca się na formy krasowe i nacieki przybierające ciekawą i niepowtarzalną formę. W odległości niemal 22 kilometrów od Krakowa znajduje się Dolina Mnikowska, w której główną i najpiękniejszą atrakcją jest ołtarz Matki Boskiej Skalskiej. Jest to idealne miejsce na oddanie się przemyśleniom i odpoczynkowi po długich wędrówkach.

Co robić w Krakowie?

Jeżeli wycieczkę planuje się z całą rodziną, w tym z dziećmi, najlepszą możliwością jest zapewnienie im rozrywki dostosowanej do wieku. Dlatego każdy rodzic powinien mieć gotową odpowiedź na pytanie: co robić w Krakowie, gdy na wycieczce są obecne dzieci? Sprawdzą się przede wszystkim miejsca, w których można się czegoś nauczyć, przetestować działanie jakichś urządzeń, sprzętu. Czas na przedstawienie kilku miejsc, które z całą pewnością sprostają wszelkim oczekiwaniom. Młode pokolenie, które uwielbia pomagać mamie w kuchni powinno odwiedzić między innymi Żywe Muzeum Obwarzanka, które mieści się blisko Rynku Głównego w mieście. Można tam wziąć udział w rodzinnych warsztatach i samodzielnie coś upiec. Muzea Przyrodnicze i Archeologiczne to kolejne obowiązkowe punkty dla małych podróżników, których z pewnością szybko nie opuści ekscytacja i dobry humor. Kraków to miasto, które warto odwiedzić niezależnie od panującej pory roku – dla każdego znajdą się atrakcje godne uwagi. Obecnie, przez panujące obostrzenia wiele wydarzeń kulturalnych przeniesiono do sieci, widzowie chętnie biorą udział w koncertach, spektaklach organizowanych w ten właśnie sposób.