Web Analytics Made Easy -
StatCounter
O czym nie można zapomnieć w podróży biznesowej? | Relacja na Żywo
O czym nie można zapomnieć w podróży biznesowej?
Podróże

O czym nie można zapomnieć w podróży biznesowej?

Podróż biznesowa nieco różni się od tej związanej z czasem urlopowym. Trzeba dokładnie przemyśleć co oprócz ubioru będzie nam podczas niej niezbędne. Z jakich przedmiotów korzystamy na co dzień? Co koniecznie musi znaleźć się w walizce biznesmana? Powerbank, plecak na laptopa, a może słuchawka bluetooth? Warto przemyśleć, które akcesoria są konieczne w trakcie wyjazdu biznesowego.

Odpowiednia walizka

Walizka jest podstawowym elementem wyjazdowym. W trakcie jej zakupu należy dołożyć wszelkich starań, by była ona elegancka oraz zapewniała bezpieczeństwo np. wyposażona w zamek szyfrowy TSA. Najlepiej, gdy posiada dużą, przednią kieszeń oraz mniejsze, w których znajdować się będą podręczne gadżety. Ilość kółek ma również znaczenie. Najlepiej, gdy jest ich 4 sztuki, ponieważ z pewnością poradzą sobie z różnego rodzaju nawierzchnią. We wnętrzu powinny mieścić się pasy, przekładki i liczne kieszenie. Na wagę złota jest także wysuwana rączka z blokadą uchwytu, która ułatwia transport oraz przenoszenie bagażu.

Plecak na laptopa

W podróży biznesowej bardzo ważnym elementem jest również plecak na laptopa. Gdy w pracy korzystanie z komputera jest konieczne to warto przemyśleć zakup dobrego plecaka, umożliwiającego jego bezpieczne transportowanie. Lepiej postawić na model z dwiema komorami, które wykonane są z niezwykle wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Jedna komora będzie służyć na różne akcesoria i drobiazgi takie jak telefon, organizer na długopisy czy przypięcie na klucze. W drugiej komorze znajduje się najczęściej miejsce laptopa w odpowiednim do posiadanego modelu rozmiarze, czyli w delikatnej kieszeni, wyłożonej welurowym materiałem oraz odpornym na różne wstrząsy. Duże znaczenie w tym przypadku odgrywają dodatkowo zabezpieczone trwałe zapięcia, które mogą być nawet antykradzieżowe.

O czym nie można zapomnieć w podróży biznesowej?

Powerbank

Gadżet ten jest ogromnie istotny w trakcie podróży. Najlepiej wybrać ten z jak największą pojemnością oraz z różnymi portami wyjściowymi, które dopasują się bez problemów do różnego rodzaju urządzeń. To pozwoli na bezpieczne doładowanie telefonu czy tabletu. Własny powerbank uchroni przed zwarciami, przepięciami, a nawet przegrzaniem. Bardzo ważne, by był on zgodny z urządzeniami smart, działającymi w oparciu o przeróżne systemy. Cenione jest to jeśli powerbank pełni dodatkowo funkcję latarki, która może przydać się w niezwykle zaskakujących sytuacjach w trakcie podróży.

Mobilny skaner

Każdy biznesman w trakcie podróży doceni przy sobie obecność mobilnego skanera różnego formatu dokumentów, dbając przy tym o wysoką jakość i zwiększoną wydajność pracy. Skanowanie odbywa się w dwóch trybach w zależności od potrzeb albo JPEG lub PDF. Będzie niezbędny w trakcie sporządzania kopii umów, faktur czy innych istotnych dokumentów. Zeskanowane teksty można zmienić za pośrednictwem programu OCR na dokumenty WORD czy też EXCEL. Skany można odczytać z karty microSD lub podłączając do laptopa za pomocą kabla USB, co doskonale się sprawdzi podczas niejednej podróży biznesowej.