Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Kilka rzeczy, których nie warto robić przy wynajmie samochodów | Relacja na Żywo
Kilka rzeczy, których nie warto robić przy wynajmie samochodów
Podróże

Kilka rzeczy, których nie warto robić przy wynajmie samochodów

Wynajem samochodów cieszy się wielką popularnością. Często na taką usługę decydują się osoby, które podróżują do innego kraju. Wybór odpowiedniego samochodu jest niezwykle ważny.

Kilka rzeczy, których nie warto robić przy wynajmie samochodów

Jaki samochód jest odpowiedni?

Jeśli wybierasz się na rodzinne wakacje, nie ma sensu wynajmować dwumiejscowego kabrioletu. Bez względu na to, czy jest to nasze wymarzone auto. Dlatego upewnij się, że Twój wynajęty samochód ma wystarczająco dużo miejsc dla wszystkich. Wtedy podróż będzie komfortowa. Siedzenie na kolanach nigdy nie nie jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli mamy małe dzieci.

Jeśli rezerwujesz samochód online, powinieneś zobaczyć wizualizację, jak wygląda w środku. Mniejsze auta mają zwykle dwa miejsca z tyłu, a większe - trzy lub więcej. Jeśli pasażerowie mają również siedzieć z tyłu, wybierz model cztero- lub pięciodrzwiowy. Wtedy każdy będzie mógł łatwo wsiadać i wysiadać.

Jak duży powinien być bagażnik?

Zastanów się, ile będziesz potrzebować miejsca na bagaż. Każdy pasażer powinien bez problemu zmieścić swoje torby lub walizki. Dlatego zwróć uwagę na to, czy bagażnik jest wystarczająco pojemny. Zwykle wypożyczone samochody nie mają bagażnika zamontowanego na dachu. Jedynym wyjątkiem jest wyjazd na narty. Możesz wynająć samochód, który będzie wyposażony w specjalny stojak na narty.

Pozostawienie bagażu na tylnych siedzeniach nie jest dobrym rozwiązaniem. Może przyciągnąć złodziei i nie będzie bezpieczny.

Czy zużycie paliwa jest ważne?

Chociaż wypożyczenie samochodu z silnikiem V8 może być kuszącą perspektywą, najprawdopodobniej nie będziesz chciał wydać połowy budżetu na paliwo. Mniejsze auta generalnie są bardziej ekonomiczne. Zastanów się, jaki dystans będziesz musiał pokonać. Następnie oblicz, ile paliwo zużyjesz, wybierając dany model samochodu.

Zwróć uwagę na klasę auta, takie jak kompaktowy, ekonomiczny, luksusowy, SUV itp. Sprawdź politykę paliwowej danej wypożyczalni. Popularną opcją jest przedpłacony bak (wtedy wynajmujesz samochód z pełnym bakiem). Jednak pamiętaj, że musisz oddać samochód zatankowany do pełna.

Czy potrzebujesz automatycznej skrzyni biegów?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do prowadzenia samochodu z automatyczną/manualną skrzynią biegów i chcesz wybrać to, co znasz, koniecznie zwróć na to uwagę. Taką informację znajdziesz przy każdym samochodzie podczas rezerwacji. Warto nad tym się zastanowić, zwłaszcza jeśli podróżujesz do innego kraju, w którym popularna jest dana skrzynia biegów.

Kilka rzeczy, których nie warto robić przy wynajmie samochodów

Czy potrzebujesz dodatkowego wyposażenia?

Jeśli podróżujesz z dziećmi, sprawdź zasady dotyczące fotelika w danym kraju. Mogą różnić się od tych, które obowiązują w naszym kraju. Najlepiej zarezerwować je od razu przy wyborze auta. Standardowo nie są dostępne. To samo dotyczy GPS/radia CB. Jeśli podróżujesz do tropikalnego kraju, sprawdź, czy samochód jest klimatyzowany.

Zestresowani kierowcy, zatłoczone drogi i zaskakujące ulice jednokierunkowe oznaczają, że jazda po mieście może być frustrująca. Dlatego najlepiej jest wybrać mały samochód, który dobrze sobie radzi w mieście i łatwo go zaparkować.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferującą - wynajem aut w Krakowie.