Web Analytics Made Easy -
StatCounter
PC czy PS4 – co powinien wybrać miłośnik gier komputerowych? | Relacja na Żywo
PC czy PS4 – co powinien wybrać miłośnik gier komputerowych?
Hobby

PC czy PS4 – co powinien wybrać miłośnik gier komputerowych?

Gracze, którzy marzą o graniu w najnowsze tytuły gier w domowym zaciszu mają dziś do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich jest korzystanie z komputera, a drugą zainwestowanie w zakup konsoli PS4. Idealnym rozwiązaniem tego dylematu byłoby posiadanie obu urządzeń, ale nie ukrywajmy – nie każdego na to stać. Jakie zalety posiada komputer, a jakie są najważniejsze atuty PS4?

Komputer do gier – najważniejsze zalety z punktu widzenia gracza

Najważniejszą zaletą komputera jest przede wszystkim jego uniwersalność. Taki sprzęt może być bowiem z powodzeniem wykorzystany nie tylko do gier, ale także do pracy, oglądania filmów, nauki oraz zadań typowo biurowych. Jedno urządzenie pozwala zarówno na oddawanie się ulubionym rozrywkom, jak i pomaga w pracy oraz nauce.

Ogromny wybór komputerów stacjonarnych oraz laptopów pozwala z kolei na zakup sprzętu dostosowanego do naszych wymagań nie tylko pod względem parametrów, ale także ceny. Wśród komputerów znajdują się bowiem budżetowe modele przeznaczone dla osób o ograniczonym budżecie oraz doskonale wyposażone urządzenia idealne dla wymagających miłośników gier komputerowych. Każdy ma więc możliwość zakupu takiego urządzenia, na jakie go stać.

PC czy PS4 – co powinien wybrać miłośnik gier komputerowych?

Kolejną, istotną z praktycznego punktu widzenia zaletą komputera, jest łatwość jego naprawy. W razie wystąpienia usterki, sprzęt wystarczy bowiem zanieść do serwisu, który dokona niezbędnych napraw przywracając urządzeniu pełną funkcjonalność. Bardziej obeznani w tematyce użytkownicy mogą pokusić się także o podjęcie samodzielnej próby naprawy sprzętu lub wymiany jego komponentów. W ten sposób możemy nie tylko podnieść wydajność swojego komputera, ale także przedłużyć jego żywotność.

Konsola PS4 dla gracza – kiedy warto w nią zainwestować?

Korzystanie z konsoli docenią ci gracze, którzy lubią grać w różnego rodzaju gry i chcą stale powiększać swoją kolekcję. W przeciwieństwie do gier komputerowych, które przypisywane są do konkretnego konta i nie mogą być odsprzedawane, grami dostępnymi na PS4 możemy się wymieniać z innymi użytkownikami konsoli lub po prostu je sprzedać, kiedy wybrane tytuły nam się już znudzą.

Gry na PS4 są, co prawda, droższe w zakupie od swoich odpowiedników na PC, ich zakup jest jednak zdecydowanie bardziej opłacalny. Kupując najlepsze gry na PS4, które możemy sprawdzić w dostępnych w sieci zestawieniach, zyskujemy pewność, że bez trudu znajdą się chętni, którzy je od nas odkupią. Aktualnie najlepsze gry na PS4 cieszą się bowiem ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich graczy. W efekcie w cenie zakupu jednej gry możemy wypróbować ich znacznie większą liczbę i tym samym czerpać jeszcze więcej satysfakcji z konsoli.

Ponadto, oferta gier przeznaczonych do korzystania na PS4 jest znacznie szersza niż w przypadku tytułów wydawanych na PC. Wśród nich znajdują się także ekskluzywne gry, w które możliwe jest granie tylko za pośrednictwem konsoli. Ich przeznaczenie do korzystania w ramach jednej platformy sprawia także, że zazwyczaj mają one lepszą jakość oraz są staranniej dopracowane, co bezpośrednio przekłada się na przyjemność z nich korzystania.

Partnerem artykułu jest IT Hardware, gdzie znajdziesz najlepsze recencje gier na PS4 i nie tylko.