Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Pieluszki bambusowe idealne dla najmłodszych | Relacja na Żywo
Pieluszki bambusowe idealne dla najmłodszych
Zdrowie

Pieluszki bambusowe idealne dla najmłodszych

Era pieluszek tetrowych wielkimi krokami została wyparta przez pieluszki bambusowe. To doskonała alternatywa nie tylko dla noworodków, lecz również dla nieco starszych maluchów. Dzięki wyjątkowym właściwościom tkaniny bambusowej podbija ona rynek artykułów niemowlęcych z prędkością światła.

Z bambusa w tkaninę

Pomysł zastosowania bambusa w postaci tkaniny zrodził się stosunkowo niedawno. Jest to roślina, która porasta około 70 procent powierzchni ziemi. Bambus nie ma żadnych wymagań co do jego uprawy, dlatego też przędza bambusowa pozbawiona jest pestycydów oraz chemicznych oprysków. Tempo zasiedlania powierzchni jest niezwykle szybkie - bambus rozrasta się w tempie 1 metra kwadratowego na dobę. Jest to zatem idealny surowiec do wykonywania akcesoriów, które są całkowicie bezpieczne i przyjazne wrażliwej skórze maleństwa.

Przędzę bambusową uzyskuje się poprzez chemiczne rozpuszczenie łodyg tej rośliny. Pod wpływem odpowiednich środków łodygi miękną i są podatne na formowanie. Tak powstają delikatne nici przędzy, które następnie służą za materiał do produkcji niemowlęcych tkanin.

Zalety pieluszek bambusowych

Właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze - oto najistotniejsze cechy delikatnej tkaniny bambusowej. Mamy cenią ją także za właściwości termoizolacyjne. Tkanina bambusowa jest w stanie pochłonąć 3- lub 4-krotnie więcej wilgoci od bawełny, dzięki czemu jest to delikatny, chłodzący okład w upalne dni, oraz ciepła ochrona zimą.

Pieluszki bambusowe są w szczególności polecane dzieciom, które zmagają się z problemami skórnymi. Z powodzeniem można stosować je przy atopowym zapaleniu skóry, a także przy odparzeniach. Pieluszki bambusowe są akcesoriami wielokrotnego użytku, co oznacza, że mogą być prane w pralce lub ręcznie (do 40 stopni). Aby zachować odpowiedni kształt i cenne właściwości bambusa, nie należy poddawać pieluszek prasowaniu, ani wystawiać na działanie silnych detergentów lub płynów zmiękczających.

Pieluszki bambusowe idealne dla najmłodszych

Pieluszka wielofunkcyjna

Pierwotnym założeniem było zastosowanie pieluszek bambusowych jako tkanina najbliższa ciału noworodka. Liczne właściwości tkaniny sprawiły, że wachlarz jej zastosowań nieco się rozszerzył. Świeżo upieczone mamy chętnie stosują je również przy większych dzieciach. Pieluszki bambusowe znakomicie sprawdzają się jako prześcieradło do wyścielenia dna gondoli lub wózka spacerowego, a dzięki niezwykle chłonnym właściwościom może być stosowana jako ręcznik do wycierania małego ciała po kąpieli.

Odpowiednia pielęgnacja pieluszek sprawia, że będą mogły służyć przez wiele lat. Mamy potwierdzają, że tkanina bambusowa znajduje swoje zastosowanie w domu także z chwilą, kiedy dziecko z niej wyrasta. Pieluszka przyjmuje wówczas formę osobistego ręcznika, idealnego do osuszania twarzy, lub jest wykorzystywana jako ręcznik turystyczny w rodzinnych podróżach. Zakup pieluszek bambusowych to idealna inwestycja w zdrowie maluszka. Mnogość nowoczesnych wzorów to kolejna zaleta, dzięki której każdy rodzic znajdzie coś dla swojej pociechy.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - pieluszki bambusowe.