Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Profesjonalna degustacja whisky dla firm – dlaczego warto? | Relacja na Żywo
Profesjonalna degustacja whisky dla firm – dlaczego warto?
Biznes

Profesjonalna degustacja whisky dla firm – dlaczego warto?

Każda profesjonalna firma wie, że zadowolenie pracowników to klucz do ich lepszej i bardziej efektywnej pracy. Aby nieco urozmaicić zawodową codzienność oraz nadać jej zupełnie nowego wymiaru warto zaprosić pracowników na profesjonalną degustację whisky. To doskonała propozycja nie tylko dla miłośników tego cenionego trunku, ale wszystkich ciekawych świata osób, które pragną miło spędzać czas i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego.

Degustacja whisky i jej przebieg – co dzieje się w jej trakcie?

Degustacja whisky to specjalne spotkanie, które może zostać zorganizowane zarówno dla osób prywatnych, jak i grup zorganizowanych. Szczególnie dużą popularnością tego typu eventy cieszą się wśród firm, które poszukując oryginalnego prezentu dla swoich pracowników coraz częściej stawiają właśnie na profesjonalne degustacje.

Degustacja whisky, wbrew pozorom, nie polega tylko i wyłącznie na kosztowaniu starannie wybranych gatunków whisky oraz nauce ich prawidłowego picia i serwowania. W trakcie spotkania prowadzonego przez doświadczoną osobę uczestnicy poznają bowiem także historię i tradycję picia whisky, jej najważniejsze rodzaje oraz liczne ciekawostki związane z tym szlachetnym trunkiem.

Elementem, którego nie może zabraknąć podczas degustacji whisky, jest oczywiście jej smakowanie. To doskonała okazja, aby dostrzec różnice między pozornie podobnymi gatunkami whisky, nauczyć się nazywać wyczuwane w nich nuty smakowe i zapachowe oraz poznawać whisky wszystkimi zmysłami. W trakcie degustacji serwowana jest wyłącznie whisky single malt – najszlachetniejszy rodzaj whisky produkowany z jęczmienia.

Podczas degustacji uczestnicy uczą się także prawidłowego podawania whisky oraz dopasowania poszczególnych jej gatunków do konkretnych okazji. Taka wiedza może zostać z powodzeniem wykorzystana w praktyce, np. podczas rodzinnych spotkań czy innych ważnych okazji, których znakomitym zwieńczeniem będzie toast wzniesiony szklaneczką starannie wybranej whisky.

Profesjonalna degustacja whisky dla firm – dlaczego warto?

Degustacja whisky jako narzędzie skutecznie integrujące pracowników

W trakcie degustacji każdy uczestnik ma również możliwość zadawania pytań i pogłębienia swojej wiedzy na temat miejsca whisky w naszej kulturze. Jej degustacja to bowiem doskonała okazja ku temu, aby nie tylko dowiedzieć się nowych, ciekawych rzeczy, ale także świetnie bawić się w towarzystwie osób, z którymi na co dzień łączą nas stosunki zawodowe. Wspólne słuchanie anegdot i historii o whisky doskonale zbliża bowiem do siebie wszystkich uczestników stając się oryginalnym i skutecznym narzędziem integracji, które doceni każde przedsiębiorstwo.  

Degustacje whisky to imprezy o zróżnicowanym charakterze, które mogą zostać dostosowane do wymagań uczestników, stopnia ich zaawansowania w tematyce whisky oraz oczekiwań samego organizatora. Wybór odpowiedniej tematyki i motywu przewodniego pozwala na stworzenie unikalnej prezentacji, która pobudzi wszystkie zmysły uczestników oraz zachęci ich do samodzielnego zgłębiania tajników tego szlachetnego trunku.

Partnerem artykułu jest Pick And Taste oferujący: degustacja whisky - więcej na PickAndTaste.pl.