Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Wampiry energetyczne? Jak sobie radzić | Relacja na Żywo
Wampiry energetyczne? Jak sobie radzić
Rozwój osobisty

Wampiry energetyczne? Jak sobie radzić

Naokoło nas zwykle jest wiele osób, które są nam mniej lub bardziej bliskie. Przy części z nich czujemy się doskonale i z przyjemnością z nimi przebywamy, lecz są też takie osoby, które dosłownie nas przytłaczają. Są ciągle niezadowoleni, wypominają nam pomyłki i podkopują naszą pewność siebie utrzymując przy tym, iż w ten sposób troszczą się o nasze dobro. Takie osoby to tak zwane wampiry energetyczne, które czerpią energię z uprzykrzania nam codzienności.

Oczywiście nie jest to pozytywna sytuacja, dlatego gdy tylko zorientujemy się, że jakiś człowiek działa na nas w tego typu sposób, trzeba się od niego odciąć. Zaprzestanie czy też unikanie kontaktów z tego rodzaju znajomym, jest w tej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Wampiry energetyczne? Jak sobie radzić

Co jednak, jeżeli osoba która jest wampirem energetycznym jest dla nas kimś bliskim? Kiedy jest to nasz rodzic, mąż albo żona, czy najlepszy przyjaciel? W takiej sytuacji zostaje nam praca nad tym, aby nie pozwolić się angażować w gierki prowadzone przez takiego typu osobę. Trzeba popracować nad swoją asertywnością i próbować poprawić poczucie własnej wartości. Dzięki temu, osoba starająca się nas przygnębiać i wypominać nam nasze niedoskonałości, nie będzie w stanie tego zrobić. Jeżeli nie mamy ochoty słuchać jej krytycznych uwag, które nigdy się nie kończą, wyraźmy to wprost!