Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Co warto zobaczyć i zjeść w Prowansji | Relacja na Żywo
Co warto zobaczyć i zjeść w Prowansji
Podróże

Co warto zobaczyć i zjeść w Prowansji

Gdy zastanawiamy się nad wyjazdem do Francji, pierwsze co przychodzi nam do głowy to naturalnie Paryż. Miasto to posiada swój nieodparty czar i z pewnością warto je odwiedzić, lecz przecież Francja to nie jedynie stolica. Na uwagę zasługuje też niesamowite w moim mniemaniu południe tego kraju i moim zdaniem naprawdę powinniśmy się zainteresować tym obszarem.

Naturalnie, kiedy mowa jest o południu, na pewno mnóstwo osób przypomina sobie o słynnym Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to jest przepiękne, pełne pozytywnych ludzi i cudownych widoków. Nie bez przyczyny przecież znane osoby z całego świata najzwyczajniej uwielbiają tutaj przyjeżdżać. Dlaczego więc nie zobaczyć tych pięknych miejsc na własne oczy oraz nie spróbować przepysznych, świeżych owoców morza? Ta część Francji z pewnością was nie zawiedzie!

Co warto zobaczyć i zjeść w Prowansji

W trakcie moich podróży, urzekło mnie jednakże inne wspaniałe miejsce, jakim jest Prowansja, ze swoimi polami pełnymi lawendy. Jest to idealne miejsce dla amatorów fotografii, którzy z takiego rodzaju wyprawy na pewno powrócą z masą fascynującego materiału. Ale ta część Francji to również mnóstwo historycznych miejsc, takich jak na przykład Awinion, gdzie oprócz zwiedzania będziecie mogli spróbować przepysznej kawy i miejscowych smakołyków tamtejszej kuchni. Palce lizać!