Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy | Relacja na Żywo
Atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy
Podróże

Atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy

Dawna królewska stolica Polski wspaniale łączy tradycję z nowoczesnością. Oferuje bogate zaplecze noclegowe, gastronomiczne, rozrywkowe, sportowe i kulturalne. Chętnie odwiedzają go nie tylko turyści z Polski, ale też z różnych zakątków świata. Kalendarz festiwali i wydarzeń jest niezwykle bogaty. Na pewno nie będziesz się tu nudzić.

Dlaczego warto skakać ze spadochronem?

Jedną z ciekawych atrakcji, z których można skorzystać w Małopolsce, jest skok na spadochronie nad Krakowem. Skoki spadochronowe dostarczają dużo adrenaliny. Stanowią też świetny sposób na to, aby zapomnieć o codziennych troskach. Doskonale wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pokonując swój lęk, staniesz się bardziej pewny siebie.

Atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy

Kopalnia Soli w Wieliczce

Znajduje się około 14 km na południowy wschód od Krakowa. Jest otwarta dla turystów od 1722 roku. Podziemny labirynt składa się z tuneli i komór-około 300 km rozmieszczonych na dziewięciu poziomach. Najgłębszy z nich znajduje się 327 metrów pod ziemią. Tak naprawdę tylko niewielka część kopalni jest otwarta dla turystów. Jeśli chcesz ją odwiedzić po raz pierwszy, wybierz standardową trasę z najpopularniejszymi atrakcjami.

Kopiec Piłsudskiego

W Krakowie znajduje się kilka kopców, a kopiec Piłsudskiego nie jest ani najpopularniejszy, ani najłatwiejszy do zdobycia. Zajmuje jednak pierwsze miejsce pod względem wielkości i wysokości. Jeśli pogoda będzie ładna, stojąc na szczycie możesz zobaczyć panoramę miasta i góry. Położony jest z dala od zgiełku, w Lesie Wolskim. To doskonałe miejsce, jeśli marzysz o tym, aby uciec od tłumu i zgiełku. 

Pamiętaj, że wycieczka będzie wymagająca. Dlatego ubierz wygodne buty i zabierz ze sobą mapę. 

Zakrzówek

Jeśli wsiądziesz do tramwaju jadącego do dzielnicy Dębniki, zaledwie kilka minut od centrum miasta, odkryjesz magiczny zakątek. Woda jest oszałamiająco turkusowa. Ten dawny kamieniołom to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. 

Skałki Twardowskiego

Tuż obok Zakrzówka znajdują się majestatyczne skały pokryte zielenią. Są często odwiedzane przez mieszkańców (głównie studentów). Jeśli chcesz uciec od miejskiego zgiełku, koniecznie wybierz to wyjątkowe miejsce.

Atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy

Cmentarz Rakowicki

Jeśli chcesz zastanowić się chwilę nad przemijaniem, a przy okazji zobaczyć piękne rzeźby, wybierz się na Cmentarz Rakowicki. Pochodzi z początków XIX wieku (pierwszy pogrzeb odbył się w styczniu 1803 roku). Pochowani są tutaj zarówno zwykli Krakowianie, jak i osoby, które miały zasługi dla historii, polityki lub kultury. Możemy tutaj zobaczyć m.in. grób wybitnego malarza Jana Matejki, znanego muzyka Marka Grechuty i słynnej poetki Wisławy Szymborskiej.

Kolorowe schody na ul. Tatrzańskiej

Wracając do bardziej niefrasobliwych i zabawnych miejsc, warto zwrócić uwagę na tęczowe schody na ul. Tatrzańskiej. Składają się z 55 kolorowych stopni. To kolejny powód, aby odwiedzić Podgórze. Znajdują się koło pięknego parku i zachwycającego kościoła. Miejsce nie jest oblegane przez turystów. Można tutaj poczuć prawdziwą lokalną atmosferę.