Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Na czym polega technologia QR? | Relacja na Żywo
Na czym polega technologia QR?
Hobby

Na czym polega technologia QR?

Kod QR to dwuwymiarowa wersja kodu kreskowego. Można go znaleźć m.in. na opakowaniach produktów. Pierwotnie miał zoptymalizować procesy w logistyce przemysłu motoryzacyjnego. Jednak szybko znalazł zastosowanie w marketingu mobilnym. Daje natychmiastowy dostęp do ukrytych w nim informacji. Cieszy się dużą popularnością. Technologia QR jest dostępna dla wszystkich. W porównaniu do tradycyjnych kodów kreskowych kody QR oferują większą pojemność danych. Wykazują też wyższą odporność na uszkodzenia.

Na czym polega technologia QR?

Co warto wiedzieć o kodach QR?

Czarno-białe pikselowe wzory w kratkę wyglądają na pierwszy rzut oka jak mała krzyżówka. Być może wydaje Ci się, że są skomponowane przypadkowo. Jeśli jednak przyjrzysz się uważniej, będziesz mógł zidentyfikować pewne struktury. 

Kod QR musi być kwadratowy, aby rozpoznał go skaner. Szereg dodatkowych elementów pozwala prawidłowo odczytać wszystkie informacje. Co ważne, dane zawarte w kodzie QR można odczytać, nawet jeśli zostanie uszkodzony. Klucze danych zawierają duplikaty. Z tego powodu kod może być zniszczony nawet w 30%, a i tak będzie czytelny.

W jednym kodzie można wprowadzić do 7089 cyfr lub 4296 znaków, razem ze znakami interpunkcyjnymi i specjalnymi. Jeśli chcesz, oprócz cyfr i znaków, możesz też spokojnie kodować słowa i frazy. Możesz umieszczać linki do stron internetowych. Dodając kolejne znaki do kodu QR, staje się coraz większy. Struktura zaczyna być coraz bardziej złożona. Utworzenie kodu zajmuje tylko kilka sekund.

Na czym polega technologia QR?

Przydatne czytniki kodów QR

Do zeskanowania kodu QR potrzebny będzie czytnik kodów qr. Możesz go łatwo i szybko ściągnąć na telefon.

i-nigma QR Barcode Scanner został opracowany przez 3GVision. Oferuje szybkie skanowanie. Wystarczy przybliżyć kod do aparatu telefonu, a aplikacja natychmiast  go wykryje i przejdzie do zawartości. Wykrywa kody QR, DataMatrix, UPC/EAN itp. Korzystając z takiej aplikacji, możesz błyskawicznie porównać ceny produktów na Amazon, eBay. Zeskanowane kody możesz udostępniać przez Facebooka, SMS. Aplikację możesz ściągnąć na iOS lub Androida.

QR Code Reader to kolejna szybka aplikacja do odczytu kodów QR. Skanuje wszystkie typy kodów kreskowych (UPC, EAN i ISBN). Wyświetla strony internetowe, tekst, ceny itp. Jest bardzo prosta w działaniu. Niestety nie pozwala tworzyć kodu QR ani robić zakupów w sklepach online. Jest jednak niezawodna w działaniu. Umożliwia skanowanie kodów zarówno przednim, jak i tylnym aparatem. Jeśli skanujesz w słabo oświetlonym miejscu, możesz włączyć latarkę w  telefonie. Aplikacja jest dostępna na Androida.

QR & Barcode Scanner firmy Gamma Play pozwala odczytywać kody QR i kody kreskowe wszystkich typów (tekst, adres URL, numer ISBN, produkt, kalendarz, e-mail, kontakt, lokalizacja, Wi-Fi itp.). Bez problemu możesz skanować kupony i kody rabatowe.

Aplikacja Quick Scan dostępna jest zarówno na Androida, jak i na iOS. Jest w pełni funkcjonalna. Pozwala skanować kody QR i kody kreskowe. Ułatwia robienie zakupów. Wyświetla ceny, opinie i inne informacje o produktach. Możesz zapisać ulubione produkty i udostępniać je bliskim.