Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Dlaczego warto wybrać się na rejs po Karaibach? | Relacja na Żywo
Dlaczego warto wybrać się na rejs po Karaibach?
Podróże

Dlaczego warto wybrać się na rejs po Karaibach?

Według popularnego azjatyckiego przysłowia „lepiej jest zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy”. Przysłowie to doskonale odnosi się do Karaibów, przepięknego miejsca, które większości z nas kojarzy się ze złotymi plażami, palmami kokosowymi oraz błękitnym morzem. Takie widoki warto zobaczyć na własne oczy przynajmniej raz w życiu! Uroku Karaibów nie oddadzą bowiem żadne opowieści ani zdjęcia.

Rejsy na Karaiby – co można podczas nich zobaczyć?

Wybierając na się na rejsy po Karaibach mamy niepowtarzalną okazję, aby ujrzeć na własne oczy przepiękne czyste plaże, podziwiać tropikalną przyrodę oraz posmakować dopiero co zerwanego z drzewa mango. Karaiby to bowiem miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, o których próżno marzyć w naszym europejskim klimacie.

Karaiby Wschodnie to region, w którym znajdują się słoneczne Bahamy i Wyspy Dziewicze. Miejsca te idealnie nadają się do wypoczynku na plaży i popijania orzeźwiających drinków, które przyniosą przyjemny chłód w upalne, słoneczne dni. To także świetny wybór dla miłośników shoppingu, do zakupów kuszą bowiem wolnocłowe sklepy, w których znajdziemy wiele okazji cenowych.

Osoby, które kochają dobrze się bawić, z pewnością będą usatysfakcjonowane odwiedzeniem Karaibów Zachodnich. Na Dominikanie, Jamajce i Kajmanach można się bowiem świetnie bawić zarówno w dzień, jak i w nocy! Karaiby Zachodnie zachwycą także miłośników architektury i historii. Na dawnych europejskich koloniach na Barbadosie, Grenadzie i Martynice znajdziemy bowiem urokliwe holenderskie kamieniczki, angielskie fortece oraz francuskie, klimatyczne restauracje.

Dlaczego warto wybrać się na rejs po Karaibach?

Rejs i czarter po Karaibach – w jakim terminie zorganizować wyprawę?

Karaiby pozwalają wypoczywać przez okrągły rok. W ciągu dnia temperatury raczej nie spadają poniżej 25 stopni Celsjusza, a standardowa oscyluje w granicach 30 stopni. Wybierając się na rejsy po Karaibach warto pamiętać, że w regionie występują dwie pory roku – pora sucha i deszczowa.

Pora sucha trwa od lutego do czerwca. Wtedy na Karaibach panuje słoneczna pogoda, a opady deszczu są niewielkie. W porze deszczowej przypadającej od lipca do stycznia aura na Karaibach jest raczej słoneczna, ale możemy spodziewać się częstych i gwałtownych opadów deszczu. Wybierając się na rejs lub czarter po Karaibach warto także pamiętać o ewentualności wystąpienia w tym regionie huraganów. Sezon na nie przypada od 10 czerwca do 30 listopada.

Najlepszym czasem na odwiedzenie Karaibów jest więc okres między listopadem a majem. Planując swoją wyprawę warto jednak mieć na uwadze, że Karaiby są dużym obszarem, który obejmuje setki wysp i wysepek. Znajdują się one w różnych strefach klimatycznych i nie wszystkie położone są na obszarach, na których występują huragany. Wybór terminu zależy więc od konkretnej trasy rejsu.

Nie tylko rejsy po Karaibach! Inne atrakcje, które warto zobaczyć

Rejsy na Karaiby to spełnienie marzeń każdego miłośnika żeglowania. Jest to region, który zachwyca wyjątkowym klimatem i bajecznymi krajobrazami. Błękitne morze, złote plaże i wysokie palmy kokosowe kuszą kolejne osoby, które marzą o oryginalnym i przyjemnym spędzeniu wolnego czasu.

Karaiby to jednak nie tylko leniwy wypoczynek pod palmami! W tym regionie można liczyć także na wiele innych atrakcji, z których warto skorzystać. Nurkowanie na rafach koralowych, podziwianie miejscowych zabytków i architektury kolonialnej oraz wyprawy do lasów tropikalnych to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników rejsów po Karaibach.