Web Analytics Made Easy -
StatCounter
Podróże kształcą i wyrabiają charakter | Relacja na Żywo
Podróże kształcą i wyrabiają charakter
Podróże

Podróże kształcą i wyrabiają charakter

 Podróże kształcą i wyrabiają charakter Podróżowanie jest pasją dla całego mnóstwa ludzi, i wcale mnie to nie dziwi. W czasie jakiejkolwiek wycieczki możemy nade wszystko skutecznie oderwać się od całej naszej rzeczywistości i zapomnieć o wszystkich swoich problemach. Dodatkowo zwiedzamy inne miejsca – często obce kraje – i poznajemy nowe kultury, co znacznie może poszerzać nasze horyzonty. Dodatkowo z łatwością można zaobserwować, że praktycznie większość ludzi decyduje się tu jedynie na bardziej „tradycyjne” podróżowanie; nawet moi znajomi nie są w stanie wyobrazić sobie tu niczego innego niż przelot samolotem i nocleg w hotelu. Uważam jednak, że możemy zrobić to również dużo ciekawiej.

  

W zeszłym roku postanowiłem pójść drogą trochę inną, niż wszyscy inni. Spakowałem plecak i wyjechałem na kilkudniową wyprawę autostopem po Europie. Dotarłem aż do Turcji, co było dla mnie – człowieka bez żadnego doświadczenia – niemałym sukcesem. Takie podróżowanie na pewno nie jest proste, ale sądzę, że jest jednocześnie znacznie ciekawsze. W czasie trasy poznajemy bardzo wielu ludzi i przeżywamy naprawdę niezapomniane przygody.

Podróż autostopem jest oczywiście tylko przykładem stworzonym na podstawie moich własnych doświadczeń. Niemniej jednak wiele ludzi podróżuje w naprawdę ciekawy sposób, co pokazuje, że wcale nie trzeba się tutaj ograniczać wyłącznie do standardowych wycieczek. Warto czasami spróbować czegoś nowego, ponieważ dzięki temu będziemy mogli spojrzeć na podróżowanie w zupełnie inny sposób.